Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan yerli mikroişlemci müjdesi

Sıradaki içerik:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan yerli mikroişlemci müjdesi

e
sv

Ücretli olacağı konuşulan cepten internet paylaşımında beklenen haber geldi

23 Ocak 2019 18:06

Geçtiğimiz günlerde cep telefonlarından başka cihazlarla paylaşacağımız internetin ücretli olacağı gündeme bomba gibi düşmüştü. GSM operatörlerinden gelen son bilgilere göre hiçbir GSM operatörü bu paylaşımdan ek ücret talep etmeyecek. Detaylar haberimizin devamında…

Hatırlanacağı üzere Turkcell, cep telefonlarından internet paylaşım şekli olan hotspot için 9 TL ek ücret alacağını duyurmuştu. Bu haber duyulur duyulmaz sosyal medyada tepkilere yol açtı. Turcell’in ardından Vodafone ve Turk Telekom, Turkcell’in aksine bu işlemden herhangi bir ücret almayacaklarını belirten açıklamalarda bulundular. Gelen tepkiler üzerine Turkcell, hotspot kararını değiştirerek “Hızlı Giriş” teknolojisi üzerinden giriş yapan müşterilerinden herhangi bir ücret alınmayacağını belirtti. Turkcell’in yaptığı açıklama ile cepten internet paylaşımında beklenen haber gelmiş oldu.

Gündeme bomba gibi düşen hotspot konusuyla ilgili 3 GSM şirketinin açıklamaları ise şöyle:

Turkcell: Hızlı giriş işlemi kullanılarak yapılan giriş işlemlerinden ücret talep edilmeyecek

Yaptığı açıklama ile tepki toplayan Turkcell ilk olarak hotspot işleminden 9 TL ücret alınacağını açıklamıştı. Gelen tepkiler üzerine kararını değiştiren  Turkcell, yaptığı açıklamada hotspot kullanımının bazı güvenlik sorunlarına yol açtığını belirtti. 15 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulamaya geçtiğini belirten Turkcell bu işlemi daha güvenli hale getirdiğini belirtti. Yeni geliştirdiği sistem olan Hızlı Giriş sistemi internet paylaşımını daha güvenli hale getirmekte.

Vodafone: Bugüne kadar herhangi bir ücret talep edilmedi, bundan sonra da talep edilmeyecek

Vodafone’un açıklaması ise epey anlamlı oldu. Vodafone, hotspot işlemi için bugüne kadar herhangi bir ücret alınmadığını gelecek planlarında da böyle bir talebin bulunmadığını söyledi. Vodafone, yaptığı açıklama ile cep telefonlarından yapılan internet paylaşımı işlemi olan hotspotun uzun bir süre daha ücretsiz olacağının sinyallerini verdi.

Türk Telekom: Herhangi bir ek ücret talep edilmeyecek

Türk Telekom internet paylaşımı ücretinden herhangi bir ücret alınmayacağını belitti.  Ayrıca hotspot kullanımlarında herhangi bir cihaz sınırı bulunmadığına da dikkat çekildi. Türk Telekom bu açıklamalara ek olarak paylaşımın yapıldığı cihaz ve paylaşılan cihaz sayısında da herhangi bir kısıtlama olmadığını belirti.

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!