YouTube Premium, sizi abone olmaya ikna etmek için yeni yapay zeka özelliklerine kavuşuyor

Sıradaki içerik:

YouTube Premium, sizi abone olmaya ikna etmek için yeni yapay zeka özelliklerine kavuşuyor

e
sv

Harman Roon’u satın alırken JBL yakında Sonos benzeri çok odalı hoparlörleri piyasaya sürebilir

29 Kasım 2023 02:44

Üzgünüm Sonos, ama JBL hoparlörlerin odyofil sınıfı bir yazılım güncellemesi almak üzere olduğundan eminim – ve hatta belki de evinizin wi-fi ağına sırtını dayayan Sonos benzeri, çok odalı ses ürünlerinden oluşan yeni bir grup.

JBL hoparlörleri düşündüğünüzde aklınıza muhtemelen yol çantanıza atmaya hazır kompakt, sağlam, fıçı benzeri Bluetooth seçenekleri geliyor ve böylece kamp ateşinde pişirdiğiniz yemeklere müzik ekliyorsunuz. Evet, piyasadaki en iyi Bluetooth hoparlörlerden bazılarıdır (sırasıyla üçüncü ve altıncı sıradaki JBL Flip 6 ve JBL Charge 5’e bakın) ancak JBL hoparlörlerin büyük çoğunluğunun hazır olmadığı şey Roon’dur. Bunun nedeni, yalnızca Bluetooth özellikli bu hoparlör kutularının evinizin wi-fi ağına en iyi kablosuz hoparlörlerden bazılarının yapabildiği şekilde – örneğin Sonos Era 100 (en üst sırada) veya Sonos Roam’un (beşinci) yapabildiği şekilde – atlayamamasıdır.

Ancak bence bu durum değişmek üzere. Neden mi? Çünkü bugün (Business Wire tarafından bildirildiği üzere) JBL’nin ana şirketi Harman, odyofil dostu, çok cihazlı, çok odalı, kablosuz müzik yönetimi ve akış platformu olan Roon’u satın aldığını duyurdu.

Roon çoğu zaman “odyofiller için AirPlay” olarak adlandırılmıştır (çoğunlukla Roon’un kendisi tarafından) çünkü herhangi bir Roon Ready cihazı (yani yazılımın kurulu olduğu bir hoparlör) 32-bit/768kHz PCM ve DSD512’ye kadar akışları alabilir, AirPlay akışı ise “CD kalitesinde” 16bit/44.1kHz’de maksimuma ulaşır.

Harman, Roon’u en büyük markalarından birinde uygulamayı planlamasaydı neden satın alsın ki? Harman’ın şemsiyesi altındaki diğer hi-fi isimleri arasında AKG, Harman Kardon ve Mark Levinson yer alıyor, bu nedenle en azından çok yakında yeni wi-fi özellikli JBL kitlerinde ‘Roon Test Edildi’ etiketlerinin olacağını tahmin ediyorum.

 

Daha fazla bülten için; 

İletişim dünyasına yeni bir soluk: UPDATE İletişim Danışmanlık

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!