Microsoft bazı önemli güvenlik araçlarını kapatıyor – ancak endişelenmenize gerek yok

Sıradaki içerik:

Microsoft bazı önemli güvenlik araçlarını kapatıyor – ancak endişelenmenize gerek yok

e
sv

YouTube Premium, sizi abone olmaya ikna etmek için yeni yapay zeka özelliklerine kavuşuyor

29 Kasım 2023 01:36

YouTube, Premium abonelerine mobil uygulamada bir çift yeni yapay zeka özelliğini deneme fırsatı sunuyor.

Bize göre bu ikisinden en etkileyici olanı, izlediğiniz bir video hakkındaki soruları yanıtlayacak ve başka içerikler önerecek olan diyalogsal yapay zeka olmalı. “Uygun videolar “da, kanal adının altında bir Sor düğmesi göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda, onunla konuşmaya başlayabileceğiniz bir sohbet arayüzü açılır. Video ile ilgili istediğiniz soruyu sorabilir veya aklınıza bir şey gelmiyorsa önceden ayarlanmış istemlerden birini seçebilirsiniz. Bu özellik klibi sizin için özetleyebilir veya başka içerikler önerebilir.

Çoğunlukla iyi çalışıyor, ancak bunun deneysel bir durum olduğunu unutmayın. Konuşma modelini denediğimiz süre boyunca, videoları doğru ve kısa bir şekilde özetleyebildi. Öneriler çoğunlukla sağlamdı. Aşağıdaki resme bakarsanız, Steve Jobs ile ilgili bir içerik izlememize rağmen aracın Vox’un altyazılı bir videosunu önerdiğini göreceksiniz. Bu gibi hatalarda, kullanıcılar YouTube’un yazılımına geri bildirimde bulunmak için başparmak yukarı ya da başparmak aşağı simgesine dokunabilirler.

Konuşma yapay zekası şu anda yalnızca Android’deki YouTube uygulamasında 18 yaş ve üstü Amerikalı kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Yalnızca 15 Aralık’a kadar kullanılabileceği için ilgilenenlerin hızlı hareket etmesi gerekecek.

Yorum özetleyici

İkinci yapay zeka özelliği ise mobil cihazlardaki “büyük yorum bölümlerini” tek tek konulara ayıracak bir yorum özetleyici. İngilizce videolarla sınırlı olacağından yaygın bir işlev olmayacak.

Bu aracı bulmak için bir videonun yorumlarına gidin. Üst kısmında yıldız simgesi olan bir Konular sekmesi göreceksiniz. Bu sekmeyi açtığınızda, o anda yapılmakta olan tüm tartışmaları vurgulayan bir menü görüntülenir.

Belirli içerik türlerinin özetleyiciyi alma olasılığının daha yüksek olup olmadığını görmek için büyük kanallardan ve küçük zamanlı içerik oluşturuculardan gelen videoları inceledik. Görünüşe göre, herhangi bir model yok gibi görünüyor. Kanalın ne kadar popüler olduğu ya da klibin çok fazla görüntülenip görüntülenmediği önemli değil. YouTube bu aracı rastgele kullanıma sunuyor gibi görünüyor. Android ve iOS’taki Premium abonelerin, YouTube kaldırmadan önce özetleyiciyi denemek için 5 Aralık’a kadar süreleri var.

 

Oynanabilir oyunlar

Henüz bahsetmediğimiz üçüncü bir deneysel özellik daha var: Playables. Bu, YouTube’un ana sayfasında istediğiniz zaman oynayabileceğiniz 30 oyundan oluşan bir koleksiyon; indirmeye gerek yok.

Bunları Ana sayfada ya da sol taraftaki Keşfet menüsünde kendi girişi olarak bulabilirsiniz. Açık konuşmak gerekirse, koleksiyonda mutlaka oynanması gereken oyunlar yok. Kütüphane çoğunlukla bulmacalardan veya kolay oynanabilen oyunlardan oluşuyor. Klasik solitaire, Hurdle adında bir Wordle taklidi ve Angry Birds bunlardan sadece birkaçı. Önemli bir şey değil, ancak biraz zaman harcamak için eğlenceli bir yol olabilirler.

Mobil cihazlara ek olarak, Playables masaüstünde de yer alıyor. Oyunlar da sınırlı bir süre için mevcut olacak, ancak AI araçlarından daha uzun sürecekler. Fiş çekilmeden önce koleksiyonu denemek için 28 Mart 2024’e kadar vaktiniz var.

 

Daha fazla bülten için; 

Nvidia RTX 4090 GPU’ların fiyatları hızla artıyor – neden?

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!