2 milyon öğrenci EBA TV derslerini TV+’ta izledi

Sıradaki içerik:

2 milyon öğrenci EBA TV derslerini TV+’ta izledi

e
sv

XPG ve GIGABYTE Intel Z490 ve AMD B550 Platformlarında Limitleri Zorladı

17 Haziran 2020 00:06

Başta SPECTRIX D50 olmak üzere tüm DDR4 bellek ailesini yeni nesil AMD ve Intel yongasetli GIGABYTE anakartla test eden XPG, her iki platformda da yüksek performans elde etti

Oyuncular ve espor meraklıları için yüksek performanslı PC bileşenleri ve çevre birimleri üreten XPG, önde anakart üreticileriyle DDR4 belleklerinin yeni nesil platformlardaki performansını gösteren testlere devam ediyor.

Yeni Nesil Intel ve AMD Sistemlerle Mükemmel Uyum

Geçtiğimiz haftalarda MSI anarkartlarda yaptığı testlerle 5000MHz frekansına ulaşan marka, bu kez de GIGABYTE marka anakart modellerinde yüksek saat hızları elde etmeyi başardı. Yeni nesil anakart platformlarının tanıtılmasının ardından bu platformlarda en iyi performansı gösterecek bellekler üzerinde çalışmaya başlayan XPG, bu alandaki çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Markanın GIGABYTE ile ortaklaşa yaptığı testlerde XPG SPECTRIX D50 DDR 4 RAM’ler hem Intel Z490 hem de AMD B550 platformlarında performans, istikrar ve hız aşırtma (overclock) testlerinden tam not aldı.

GIGABYTE ile işbirliği içinde testleri gerçekleştiren XPG Overclocking Lab (XOCL) hız aşırtma yaparak, XPG SPECTRIX D50 bellek modülünü GIGABYTE Z490 AORUS XTREME WATERFORCE anakart üzerinde 4800MHz hızında çalıştırmayı başardı. Farklı GIGABYTE anakart modelleri ile testleri tekrarlayan XOCL ekibi tüm modellerde benzer sonuçlar elde etti.

Testlerde kullanılan XPG DDR4 bellek modelleri şunlardı:

SPECTRIX D50, D60G, D80, D41 ile GAMMIX D30 ve D10.

Belleklerin test edildiği Intel yongasetli GIGABYTE anakart modelleri ise şöyleydi:

Z490 AORUS XTREME, AORUS MASTER, AORUS ULTRA,AORUS PRO AX, AORUS ELITE AC,AORUS ELITE, VIOSON G

Öte yandan AMD yongasetli GIGABYTE anakartlar ise AMD B550 AORUS MASTER, AORUS PRO AC, AORUS PRO ve VISION D modellerinden oluştu.

Tüm XPG bellek modelleri mükemmel sinyal aktarımı, ürün güvenilirliği ve istikrarlı çalışma sağlaması için yüksek kaliteli yongalar ve ısı dağıtıcılar kullanılarak üretiliyor. Böylece ürünlerin performansı ve kullanım ömrü artırılmış oluyor. Ayrıca, Intel® Extreme Memory Profiles (XMP) 2.0 teknolojisini destekleyen XPG bellekler, hız aşırtma işlemini zahmet olmaktan çıkarıp kolay ve güvenli biçimde yapma imkânı veriyor.

Testlerde kullanılan SPECTRIX D80 ise etkin soğutma ve yüksek performans sunmak amacıyla dünyanın ilk sıvı-hava karma soğutma sistemine sahip bellek modeli olma özelliğini taşıyor. XPG bellek modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için xpg.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

XPG Hakkında

Xtreme Performance Gear (XPG), ADATA Technology’nin yüksek performanslı PC donanımı sunan bir markasıdır. XPG ürünleri, mümkün olan en üst düzey dayanıklılık ve performansı sunmak için ADATA’nın zorlu A+ Testleri’ni başarıyla geçmeleriyle kendilerini kanıtlamış donanımlardır. XPG oyunculara, donanım meraklılarına ve overclock ile uğraşan kullanıcılara tadını son hızda çıkaracakları muhteşem bir deneyim sunuyor. Gelişmiş teknik özellikleri yanında şık ve güçlü tasarımlarıyla öne çıkan XPG ürünleri, Japonya Good Design Awards ve Taiwan Excellence Gold Awards gibi prestijli ödüllere lâyık görülmüştür. Overclock meraklılarının ve dünyaca ünlü e-spor takımlarının değişmez donanımları arasında yer alan ADATA XPG ürünleri, zaferi hedefleyen her oyuncunun tercihidir.

Resmi Web Sitesi:
http://www.xpg.com/tr/

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!