Bu Korkutucu Yapay Zeka Buluşu Gizliliğinizi Tehlikeye Atıyor

Sıradaki içerik:

Bu Korkutucu Yapay Zeka Buluşu Gizliliğinizi Tehlikeye Atıyor

e
sv

Samsung’un katlanabilir telefonları yakında tamir edilebilecek

20 Aralık 2023 23:30

Samsung’un katlanabilir telefonları yakında tamir edilebilecek, ancak onarımlar ucuz olmayabilir.Kendi Kendine Onarım programı daha yeni Galaxy modellerine genişletiliyor
Samsung, Kendi Kendine Onarım programını Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 dahil olmak üzere 16 cihaza daha genişletiyor.

Bu, Samsung’un katlanabilir cihazlarının ilk kez onarılabilir hale getirildiğini ve iFixit tarafından desteklenen birkaç katlanabilir akıllı telefondan biri olarak Pixel Fold’un yanında yer alacağını gösteriyor. Bu yazının yazıldığı sırada, hizmet aracılığıyla hangi parçaların kullanılabileceği bilinmiyor, ancak şirket duyurusunda kullanıcıların diğer şeylerin yanı sıra ekranı, hoparlörleri ve şarj bağlantı noktalarını da onarabileceklerini ima ediyor. Fiyatlandırma da gizemini koruyor, ancak ucuz olacağını düşünmüyoruz.

Pixel Fold’un parçalarını değiştirmenin ne kadara mal olduğuna bakarsanız, fiyat etiketlerinin astronomik olduğunu göreceksiniz.Bu noktada, başka bir telefon da satın alabilirsiniz.

Z Flip 5, Pixel Fold’dan çok daha ucuz olduğu için parçaları o kadar pahalı olmayabilir. Öte yandan Z Fold 5 daha pahalıdır.

Gelecekte eklenecekler
Genişlemenin geri kalanı yakın zamanda piyasaya sürülen diğer Samsung donanımlarından oluşuyor.

Örneğin, Galaxy S23 serisinin tamamı (S23 FE bile), tıpkı kendisinden önceki S20, S21 ve S22 serileri gibi artık onarılabilir olacak. Ardından, Galaxy Tab S9 şemsiyesi altındaki her bir model de tamir edilebilir. Evet, bu hem Galaxy Tab S9 FE hem de FE Plus birimlerini içeriyor. Son olarak, 15 inç Galaxy Book2 Pro veya Book Pro 360 sahipleri, dizüstü bilgisayarlarının parmak izi okuyucusu veya soğutma fanı gibi belirli parçalarını onarabilir.

Katlanabilir cihazlara benzer şekilde, yedek parçaların tam olarak ne zaman satın alınabileceği bilinmiyor. Samsung’un iFixit web sitesindeki sayfasına bakarsanız, en azından bu yazının yazıldığı sırada hiçbir şeyin değişmediğini görürsünüz. Şirket, Aralık ayı boyunca bu ürünlerin listeye ekleneceğini belirtiyor. Yani, yılın son günlerinde olduğumuz için çok yakında gerçekleşmesi gerekiyor.

 

Daha fazla haber için;

 

Bu Japon dizüstü bilgisayar zaman yolcuları için mükemmel

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!