Warning: dir(/home/pckoloji/public_html/wp-content/upgrade/wordpress-seo.22.9/wordpress-seo/vendor_prefixed/psr/http-factory/src/): failed to open dir: No such file or directory in /home/pckoloji/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-direct.php on line 636

Warning: unlink(/tmp/wordpress-seo.22.9.zip): No such file or directory in /home/pckoloji/public_html/wp-admin/includes/class-wp-upgrader.php on line 386
Google, Chrome için bir Microsoft Copilot rakibi üzerinde çalışıyor - Pckoloji
Hız testlerinde zirvenin sahibi yine TurkNet

Sıradaki içerik:

Hız testlerinde zirvenin sahibi yine TurkNet

e
sv

Google, Chrome için bir Microsoft Copilot rakibi üzerinde çalışıyor

09 Ağustos 2023 15:34

Google, “sıfırdan üretim bir uygulama almanın” ne kadar zor olabileceği konusunda, uygulamalar oluşturmak için yeni bir yapay zeka tarayıcı tabanlı geliştirme ortamını tanıttı. 

 

Google’ın Angular, Flutter, Google Cloud ve Firebase dahil olmak üzere çok platformlu uygulama geliştirmeyi kolaylaştırma konusundaki çalışmasına atıfta bulunan UX çalışanlarından oluşan ekip şunları söyledi: “Çok platformlu uygulama geliştirme iş akışının tamamını daha hızlı ve sorunsuz hale getirmek için yapabileceğimiz daha çok şey varmış gibi geliyor. ”

Yapım aşamasında birkaç ay olan Project IDX, Google Cloud üzerine kuruludur ve PaLM 2 üzerine kurulmuş bir metinden, kodun temel modeli olan Codey tarafından desteklenmektedir.

 

IDX Projesi

Project IDX tamamen işlevsel bir ürün olmaktan uzak olsa da ekip, geliştiricilerin projeden ne istediğini anlamak için şimdi bilgi yayınlamaya karar verdiklerini söyledi.

Özellikle geliştiricilerin mevcut projeleri GitHub’dan içe aktarabilecekleri göz önüne alındığında, başlamak kolay olacaktır. Angular, Flutter, Next.js, React, Svelte ve Vue gibi çerçevelerin tümü, JavaScript ve Dart programlama dilleri gibi çıkar çıkmaz desteklenecektir. Ekip, daha sonraki bir aşamada Python ve Go’yu da ekleyeceğini söyledi.

Yerleşik önizlemeler, geliştiricilerin uygulamalarının farklı platformlar için nasıl optimize edildiğini anlamalarına yardımcı olacak, ancak lansmandan itibaren yalnızca bir web önizlemesi etkinleştirilecek. Tarayıcı tabanlı, tamamen yapılandırılmış bir Android ve yerleşik bir iOS simülatörünün “yakında çıkacağı” söyleniyor.

Project IDX’in arkasındaki Google çalışanları, bunun “akıllı kod tamamlama, yardımcı bir sohbet robotu ve” yorum ekle “ve” bu kodu açıkla “gibi bağlamsal kod işlemleri gibi yapay zeka araçlarıyla geleceğini söylüyorlar.

Hizmetin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda, muhtemelen şu an bir şey söylemek için çok erken, ancak Google, herkes için bir hizmet oluşturmaya yardımcı olmak için geri bildirim istiyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!