Efsane oyun 4K olarak geri dönüyor!

Sıradaki içerik:

Efsane oyun 4K olarak geri dönüyor!

e
sv

Everest Rampage DLM-355

15 Kasım 2018 18:00

Oyuncular için özel olarak geliştirilen Everest’in faresi Rampage DLM-355, uygun fiyatı ve gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

Konu oyun olduğunda kullanılan tüm ekipmanlar da özel olarak tasarlanıyor. Bilgisayar üzerinde oyun oynayanların en önem verdiği ekipmanlardan biri de fareler. Oyundaki etkileşimi sağlayan bu cihazların önemi çok daha fazla oluyor. Hal böyle olunca oyun tutkunları özel farelere yöneliyorlar.

Sıradışı tasarım

Rampage ailesinin DLM-355 modeli de bu özel farelerden biri. Sıradışı bir tasarıma sahip olan DLM-355 ele iyi oturan bir ürün. Scroll tuşu büyük ve ışıklı olarak tasarlanan farenin üst kısmında 2 adet tuş bulunuyor. Temelde DPI yani çözünürlüğü ayarlayan bu tuşlara ek olarak yan yüzde bulanan 2 adet tuş da oyun içinde yardımcı olabilecek özelliklere sahip. Farenin sunduğu maksimum DPI değeri 2400. Ayrıca seçimli olarak 1600 ve 800 DPI’da da kullanabiliyorsunuz.

Fare toplamda (scroll ve sağ-sol tıklamaları da sayarsak) 7 tuşa sahip. Kablolu bir fare olan Rampage DLM-355 USB 2.0 bağlantısını kullanıyor. Altın kaplamalı olan bağlantı ucu iletimi arttırdığı için veri kaybını en aza indiriyor.

Kolay kullanım

Rampage’in bu faresi bilgisayara takılır takılmaz kullanılabiliyor. Tak çalıştır bir ürün olan farenin bazı özelliklerini değiştirmek için özel bir yazılım gerekiyor. Bu yazılımı yükleyince tuşlara fonksiyon atamak, makro kaydı gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz.

Yazılım desteği de var

Farenin üzerinde bulunan tuşların her birine özel bir yazılım yardımı ile farklı fonksiyonlar atanabiliyor. Yani istediğiniz bir hareketi ya da seçeneği bu tuşlara atayarak kullanabiliyorsunuz.

Bu yazılım aynı zamanda farenin üzerinde bulunan ışıkları rengini de ayarlayabiliyor. Her herhangi bir ayar yapmasanız da farenin ön tarafından bulunan Rampage logolu aydınlatmalı bölge üst yüzde bulunan tuşlarla DPI’ı değiştirdikçe rengini değiştiriyor. 2400 DPI’da bu renk mavi, 1600 DPI’da kırmızı ve 800 DPI’da sarı oluyor Bu sayede hangi çözünürlüğü kullandığını görebiliyorsunuz.

Yazılımın 3 farklı makroyu kayıt etme özelliği de bulunuyor. Bu sayede tuşlara atayacağınız farklı özellik gruplarını kayıt edebiliyorsunuz.

Örgü kablo

Farenin kablosu örgü şeklinde tasarlanmış. Yani plastik kablo üzerine kumaş bir malzeme kullanılmış. Bu sayede kablonun ömrü de artırılmış oluyor. Sağ el için tasarlanan fare ele iyi oturuyor. Kullanım sırasında eli yormayan farede ergonomi sorunu da bulunmuyor.

Uygun fiyatı ile dikkat çeken bir ürün olan Everest Rampage DLM-355 pahalı rakiplerinden geri kalan bir ürün değil. Özellikle oyunculara önerebileceğimiz bir ürün olan fare, fiyat-performans dengesini iyi tutturan bir ürün olmuş. Bu tarz fare arayanların mutlaka göz atması gereken bir ürün. Tavsiye ediyoruz.
Teknik özellikler

Algılayıcı: Optik
Çözünürlük: 800/1600/2400 dpi
Bağlantı: Kablolu USB
Uyumluluk: Windows XP, Vista, 8
Tuş sayısı: 7
Ek özellik: Yazılımla tuşlara fonksiyon atayabilme, makro kayıt edebilme, tek tuşla DPI seçeneklerini değiştirebilme

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!