Netflix’te ne izlemeli? – Kasım 2018

Sıradaki içerik:

Netflix’te ne izlemeli? – Kasım 2018

e
sv

Epson L365

15 Kasım 2018 21:30

Epson’un doldurulabilir kartuşlu modeli olan L365, firmanın bu alandaki en yeni modellerinden biri. Yazıcının kartuşları neredeyse bitmiyor.

Yazıcılarda baskı maliyeti düşünüldüğünde en büyük kalemlerden biri kartuş ya da tonerlerdir. Bazı ürünlerde iki kartuşun fiyatı yazıcının kendisinin fiyatından daha pahalı olduğu durumlar bile meydana gelebiliyor.

İşte bu durumlar için geliştirilen doldurulabilir kartuş sistemleri ilk olarak üçüncü parti firmalar tarafından hayata geçirilen bir uygulama oldu. Makinelerin garanti dışına çıkmasına neden olan bu uygulamaya rakip Epson tarafından geldi. Firma kendi ürettiği doldurulabilir tanklı mürekkep sistemiyle hem garantinin bozulmasını hem de ekonomik baskı seçeneğini bir arada sunuyor.

Yazıcının en önemli özelliği fabrika çıkışı olarak tank sistemine sahip olması.

Hem tarayıcı, hem fotokopi hem de yazıcı

Epson L ailesinin yeni üyesi olan 365, multi fonksiyon bir ürün. Yani birden fazla özelliği bulunuyor. Aynı zamanda tarayıcı, fotokopi ve yazma özelliği sunan cihaz bu anlamda birçok ihtiyacı karşılıyor.

Baskı çözünürlüğü 5760 x 1440 piksel olan yazıcı taramada 1200 x 2400 piksel çözünürlük sunuyor. ISO dökümanı olarak dakikada 9.2 sayfa mono, 4.5 sayfa da renkli baskı alabilen yazıcı yeteri performansa sahip.

Fark doldurulabilir kartuşlarda

Cihazı diğer yazıcılardan ayıran en önemli özelliği tanklı olarak tabir edilen türde bir ürün olması. Belki aranızda ‘e bu zaten var olan bir teknoloji’ diyenler olacaktır. Ancak var olan bu teknoloji genelde üçüncü şahısların geliştirdiği çözümler. Epson’un birkaç yıldır piyasada olan L ailesinde ise bu fabrika çıkışı sunuluyor ve garantinin kaybolması gibi bir durum da yok.

L365’te 4 farklı kartuş bulunuyor. Cyan, Macenta, Sarı ve Siyah renkteki bu kartuşların her biri 70 ml. Kartuşa göre farklılık gösterse de en düşük 4000 bin (siyah kartuş) en yüksek de 6500 sayfa (diğer renkler) baskı alınabiliyor. Elbette bunu test edebilme imkanımız olmadı ama Epson, başlangıç kartuş setiyle 12 bin sayfa tek renk, 6500 sayfa da renkli baskı alınabileceğini iddia ediyor. Bu değerler standart bir şablon üzerinden hesaplandığı için gerçek hayatta aynısını yakalamak zor. Ancak bunun üçte ikisi bile tutsa çok ekonomik bir yazıcı ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim.

Kartuşlar yazıcının yan tarafından bulunan bir yuvada dolduruluyor. Her bir kartuş için ayrı bir tank bulunuyor. Bu tank ise özel plastik borularla yazıcının kafasına bağlanıyor ve bu sayede baskı alınabiliyor.

Wi-Fi

Bence günümüz yazıcılarının olmazsa olmazlarından biri olan kablosuz ağlara bağlanma özelliği L365’te de bulunuyor. Bu sayede ev ya da işyerinizde kablosuz ağa bağlandığınızda aynı ağdaki diğer bilgisayarlar da yazıcıyı görüp baskı alabiliyor.

Birden fazla fonksiyonu üzerinde barındırması, ekonomik kartuş çözümü sunması, tank sistemi ve kablosuz ağlara bağlanmasıyla Epson L365 tam bir ekonomi canavarı haline geliyor. Ayda en az 300-500 sayfa çıkış alıyorsanız önerebileceğimiz bir ürün olan L365, yaptığınız yatırımın karşılığını birkaç ayda size geri verecektir.

Teknik özellikler

Baskı teknolojisi: Mürekkep püskürtmeli
Baskı çözünürlüğü : 5760 x 1440 piksel
Çok işlevli: Baskı, Tarama ve kopyalama
Baskı hızı: Tek renkli dakikada 9.2 sayfa, 4.5 sayfa renkli
Renkler: Siyah, Cyan, Sarı, Macenta
Tarama çözünürlüğü: 1200 x 2400 piksel
Baskı boyutu: A4, A5, A6, mektup, zarf
Kağıt tepsisi: 100 sayfalık
Ağırlık: 4.5 Kg
Bağlantı: Wi-Fi ve USB

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!