Philips Ambilight TV 49″ 6500 serisi

Sıradaki içerik:

Philips Ambilight TV 49″ 6500 serisi

e
sv

Dell İnspiron 7559 Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

17 Kasım 2018 18:00

Eğer son zamanlarda oyun oynayabileceğiniz bir dizüstü cihaz arayışı içindeyseniz, Dell İnspiron 7559’a bakmadan geçmeyin.

Cihaz ilk bakışta sizi tasarımıyla içine çekmeyi başarıyor. Tasarımda kullanılan kırmızı detaylar muhteşem olmuş. İsteğe bağlı 4K ekran ile satın alınabilen cihaz fazlasıyla güçlü bir bilgisayar olmasına rağmen kalınlık olarak ta sizi üzmeyecek bir tasarıma sahip. 25 mm kalınlığa sahip cihazın kilosu ise 3.1 Kg. İlk bakışta bu ağırlık size fazla gelebilir ancak cihaz oyun amaçlı olduğu için sizi üzmeyeceğini düşünüyoruz.

Ses kalitesinde Subwoofer Farkı!

Cihazın klavye tasarımı ve kullanımı çok güzel ancak malzeme kalitesi oldukça düşük kalıyor bunun yanında klavyede ışıklandırma bulunmaması bizden eksi puan almasına yol açtı. Ses konusunda oldukça iddialı olan Dell İnspiron 7559 üzerinde bir adet subwoofer ile geliyor. Ses konusunda sizi tatmin edecek bir dizüstü bilgisayar olmuş.

İsteğe Bağlı Dokunmatik 4K Ekran!

Bizim incelediğimiz modelde ekran Full HD çözünürlüğe sahip ve dokunmatik özelliği bulunmuyor. Ancak cihazda bulunan Nvidia GeForce GTX 960M için bu çözünürlük fazlasıyla yeterli ve tatmin edici sonuçlar almanızı sağlıyor. Bilgisayarın üzerinde standart bir adet İntel 530 ekran kartının yanında 4 GB kapasiteye sahip Nvidia GeForce GTX 960M bulunuyor ve sonuçlar fazlasıyla kaliteli. Bu noktada 4K ekran seçimi sizi bazı oyunlarda FPS düşüklüğü sebebiyle üzebilir.

Bilgisayarda 8GB Ram kullanılmış olması ise ileri zamanlar için oldukça üzücü bir tercih olmuş. Bunun yanında 1TB Standart bir har disk ile gelen Dell İnspiron 7559 kapasite olarak sizi üzmeyecek olsa da SSD performansı ile sizi tanıştıramıyor.

Oyun Laptoplarında Alışılmadık Pil Performansı!

Dell İnspiron 7559 Pil performansı ile sizi kesinlikle mutlu edecek çünkü normal kullanımda pil ömrü ortalama 10-12 saat arası değişen bilgisayar film izlemeniz durumunda ise 6-8 saat arası pil ömrü sunmakta.

dell-inspiron-15-7000-gtx-960m

Son olarak Dell İnspiron 7559 çok pahalı olmaması dikkat çekici tasarımı ve güncel sayılabilecek donanımı ile tavsiye edilecek oyun laptoplarının başında gelmeyi başarıyor. Eğer sizde böyle bir arayış içerisindeyseniz bu bilgisayar işinizi fazlasıyla görecektir.

Teknik Özellikler

İşlemci: Intel Core i7- 6700HQ 2.60 GHz

Sabit disk: 1TB SATA

Ram:8GB DDR3 1600 mhz

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960M 4GB

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!