Resmi olmayan Galaxy S10 Ultra görselleri Samsung’un yaklaşan iPad Pro rakibine işaret ediyor

Sıradaki içerik:

Resmi olmayan Galaxy S10 Ultra görselleri Samsung’un yaklaşan iPad Pro rakibine işaret ediyor

e
sv

YouTube’un Kararlı Ses Düzeyi artık Android TV cihazlarında

25 Haziran 2024 12:50

Garip ses karışımı gerçekten can sıkıcı bir sorundur. Kaç kez sesin iyi geldiği ancak diyalogların çok sessiz olduğu bir video ya da film izlediniz?

Google, YouTube’un Stable Volume özelliğini mobil uygulamadan “Android TV ve Google TV cihazlarına” genişleterek izleyicilere yardımcı oluyor. 9To5Google’a göre bu özellik, “izlediğiniz videoların ses düzeyini” otomatik olarak ayarlayan kullanışlı bir araç ve uzaktan kumandanızı elinize almanıza gerek kalmıyor.

Bu haberde, “Kararlı Ses Düzeyi “nin bir videodaki “sessiz ve yüksek bölümler arasındaki ses aralığını sürekli olarak dengeleyerek” tutarlı bir dinleme deneyimi sağladığı açıklanıyor. Android TV ekranlarına YouTube’un 4.40.303 sürümünü yükledikten sonra bu özelliği keşfettiler.

Bir video oynatılırken dişli simgesini seçerseniz, Ayarlar menüsünde bir seçenek olarak Kararlı Ses Düzeyi’ni görmeniz gerekir. Altyazılar ve oynatma hızı işlevi arasında yer alacaktır.

Varsayılan olarak açıktır, ancak istediğiniz zaman içerik izlerken seçerek devre dışı bırakabilirsiniz. 9To5Google, müzik dinlerken veya “ayrıntılı ses karışımı” içeren bir video oynatırken Kararlı Ses Düzeyini kapatmanızı önerir. Bu durumda etkinleştirilmesi ses kalitesini bozabilir. Ayrıca, YouTube Müzik Android TV veya Google TV donanımında bulunmadığından, özellikle şarkılar için ayrılmış bir alanınız olmayacaktır.

Stable Volume için resmi YouTube Yardım sayfasında bunun tüm videolar için kullanılamayacağının ve müziğin olumsuz etkilenmeyeceğinin belirtildiğini belirtmeliyiz. Bu notun eski olduğunu düşünüyoruz çünkü aracın YouTube mobil uygulamasına özel olduğunu da söylüyor. Android TV ve Google TV’deki sürümlerin farklı davranması tamamen mümkündür.

Yama geldiğinde gözünüzü dört açtığınızdan emin olun. Multiview ve otomatik olarak oluşturulan önemli anlar gibi 2024 yılında başlatılan diğer YouTube on TV özelliklerine katılıyor.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!