Lotus, su soğutmalı elektrikli araç şarj cihazları ile Tesla’yı Supercharger oyununda yenmeyi hedefliyor

Sıradaki içerik:

Lotus, su soğutmalı elektrikli araç şarj cihazları ile Tesla’yı Supercharger oyununda yenmeyi hedefliyor

e
sv

Microsoft bazı önemli güvenlik araçlarını kapatıyor – ancak endişelenmenize gerek yok

29 Kasım 2023 01:17

Şirket, Office için Microsoft Defender Application Guard’ın kullanım ömrünün sonuna geldiğini ve artık güncelleme almayacağını doğruladı.

Her zaman olduğu gibi, kullanıcılara önerilen bir dizi alternatife geçmeleri tavsiye ediliyor; “Office için Microsoft Defender Application Guard kullanımdan kaldırılıyor ve artık güncellenmiyor. Bu kullanımdan kaldırma, Office için Microsoft Defender Uygulama Koruması için kullanılan Windows.Security.Isolation API’lerini de kapsamaktadır.”

Defender Application Guard for Office, Microsoft 365 ortamındaki Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını korumak için tasarlanmış bir güvenlik özelliğiydi. Öncelikle Windows 10 ve Windows 11 Enterprise kullanıcıları için tasarlanmıştı.

Uç Nokta için Defender
Uygulama ile kullanıcıların doğrulanmamış kaynaklardan dosya indirmeleri engelleniyordu. Ayrıca, tüm dosyalar donanım tabanlı sanallaştırma ile mümkün kılınan güvenli bir sandbox içinde açılıyordu. Bu şekilde, Office dosyaları aracılığıyla kötü amaçlı yazılım bulaşma olasılığı büyük ölçüde azaltıldı.
İleriye dönük olarak, kullanıcıların Uç Nokta için Defender ve diğerlerine geçmeleri tavsiye edilmektedir: Microsoft, “Uç Nokta saldırı yüzeyini azaltma kuralları için Protected View ve Windows Defender Application Control ile birlikte Microsoft Defender’a geçilmesini öneriyoruz,” diye ekledi.

BleepingComputer’a göre, Office için Application Guard 2021’den itibaren doğru lisanslara sahip tüm Microsoft 365 müşterilerine sunuldu, ancak ilk olarak Kasım 2019’da Microsoft 365 E5 veya E5 Güvenlik lisanslarına (en yüksek katman) sahip firmalar için sınırlı bir önizleme gördü.

Son zamanlarda Microsoft, bilgisayar korsanlarını kötü amaçlı yazılım dağıtmak için uygulamalarını ve programlarını kullanmaktan vazgeçirmek için çok çalışıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında gelecekteki Windows sürümlerinde VBScript’i kapatacağını duyurmuş ve bundan önce de WordPad uygulamasını yavaş yavaş kullanımdan kaldıracağını söylemişti. Office uygulamalarında makrolar devre dışı bırakıldı ve Windows Paint, Windows 10 Fall Creator’s Update’in (Temmuz 2017) yayınlanmasıyla birlikte sonlandırıldı.

 

Daha fazla haber için;

iOS 17’deki NameDrop bir gizlilik kabusu olmak zorunda değil – işte nasıl kontrol edeceğiniz

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!