Citroen Ami: Mikro Otomobilin Yükselişi

Sıradaki içerik:

Citroen Ami: Mikro Otomobilin Yükselişi

e
sv

Windows 11’deki reklamlar yeni normal haline geliyor ve Ayarlar ana sayfanıza doğru ilerliyor gibi görünüyor

13 Mayıs 2024 21:50

Microsoft, Windows 11 arayüzünün bazı bölümlerine daha fazla reklam yerleştirme misyonunu sürdürüyor gibi görünüyor; son hamle ise Ayarlar ana sayfasına eklenen bir reklam oldu.

Windows Latest, Xbox Game Pass için olan reklamın, işletim sisteminin Dev kanalındaki (yapı 26120) en son önizleme sürümünün bir parçası olduğunu fark etti. Bilmeyenler için Game Pass, Microsoft’un aylık veya yıllık abonelik ücreti karşılığında bir dizi oyuna erişim sağlayan abonelik hizmetidir.

Ancak bu reklamı her test kullanıcısı göremeyecek, en azından şimdilik, çünkü yalnızca ‘En son güncellemeleri çıkar çıkmaz al’ seçeneğini işaretleyenlere sunuluyor (ve bu önizleme sürümünün sunduğu diğer özellikler için de geçerli). Ayrıca, reklam yalnızca bir Microsoft hesabında oturum açanlar için görüntüleniyor.

Ayrıca Microsoft, yapıyı tanıtan bir blog yazısında Xbox Game Pass reklamının yalnızca bilgisayarlarında “aktif olarak oyun oynayan” Windows 11 kullanıcılarına görüneceğini açıklıyor. Bu yeni önizleme sürümünün sağladığı diğer değişiklikler de, bazıları Ayarlar uygulamasındaki performans sorunlarıyla ilgili olan çok sayıda bilinen sorun için düzeltmeler de dahil olmak üzere yararlıdır.

Çok ileri gitmek Microsoft için kesin bir risk

Bu yeni reklam hamlesinin Windows 11 kullanıcılarının hoşuna gitmeyeceğini görebilsem de, Windows Latest yeni güncellemeyi denedi ve 24H2’nin önceki sürümüne göre önemli bir gelişme olduğunu bildirdi. En azından bu iyi bir haber ve teknoloji sitesi ayrıca burada bir yükleme hatası hatası için bir çözüm olduğunu gözlemliyor (görünüşe göre ‘0x8007371B’ durdurma kodu hatası).

Windows 11 24H2 henüz tüm kullanıcılara resmi olarak sunulmadı, ancak Haziran 2024’te gönderilmesi planlanan yeni Snapdragon X Elite bilgisayarlarda önceden yüklenmiş işletim sistemi olması bekleniyor. Mevcut Windows 11 cihazlarındaki tüm kullanıcılara sunulması ise birkaç ay sonra, belki Eylül ya da Ekim ayında gerçekleşecek.

Microsoft’un kendi hizmetlerini tanıtma stratejisinin – ve hatta burada olduğu gibi doğrudan reklamların – ya da firmanın insanları Windows 10’dan Windows 11’e yükseltmeye zorlama çabalarının en büyük hayranı değilim. Ne yazık ki, gelecek yıl Windows 10 kullanıcıları Windows 11’e geçme ya da eski işletim sistemi için destek sona erdiğinde (Ekim 2025’te) güvenlik güncellemelerini kaybetme seçenekleriyle karşı karşıya kalacaklar. Tabii eğer yükseltme yapabilirlerse – Windows 11’in donanım gereksinimleri bazı eski bilgisayarlar için bunu zor bir görev haline getiriyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!