Twitch CEO’su şirketin işten çıkarmalarına değindi

Sıradaki içerik:

Twitch CEO’su şirketin işten çıkarmalarına değindi

e
sv

Windows 10’a yeni özellikler eklemeye devam ediyor

13 Ocak 2024 22:32

Microsoft, işletim sistemi bir Windows 11 özelliği daha kazanırken Windows 10’a yeni özellikler eklemeye devam ediyor
Kilit ekranı için daha zengin ve dinamik ‘hava durumu deneyimi’ artık test aşamasında
Microsoft’un Windows 10’un daha fazla özellik almayacağını ve küçük değişiklikler dışında etkin bir şekilde buzda olduğunu söylediği zamanı hatırlıyor musunuz? Bu politikanın tersine döndüğü artık yeterince açık, çünkü Windows 11 için gelen bir başka özellik de önceki işletim sistemine geliyor.

Yani kilit ekranında dinamik, interaktif hava durumu güncellemeleri de dahil olmak üzere ‘daha zengin bir hava durumu deneyimi’.

Bu özellik Windows 11 için yapılan testlerde görülmüştü ve şimdi Windows 10’un en son önizleme sürümünde (sürüm 19045.3992) yer alıyor.
Bu, kilit ekranında hava durumunun üzerine geldiğinizde daha fazla bilginin ortaya çıkacağı anlamına geliyor. Bunun da ötesinde, hava durumu kartına tıklarsanız, MSN web sitesinin hava durumu tahmini açılır (tahmin edebileceğiniz gibi Microsoft’un Edge tarayıcısında).
Microsoft, durumu ‘yok’ olarak ayarlandığında kilit ekranı için varsayılan ayarın bu olacağını, ancak dilerseniz bunu kapatabileceğinizi açıklıyor.

Analiz: Özellik dondurma çözülüyor
Tamam, bu bir özellik olarak çok önemli değil, ancak yine de yeni bir işlevsellik parçası ve küçük bir değişiklik değil. Elbette, Microsoft’un Windows 10 için özellik dondurma duyurusundan bu yana yapılan diğer ekleme Copilot’un tanıtılmasıydı – ve bundan daha büyük bir hamle olamazdı.

Bu son gelişmeyi fark eden Windows Central’ın (Zac Bowden) belirttiği gibi, geçen yılın sonlarında Copilot Windows 10 için duyurulduğunda, Microsoft eski işletim sistemi için özellikleri durdurma kararını yeniden gözden geçirdiğini ve işletim sistemine ‘ek yatırımlar’ yapmayı planladığını söylemişti. Görünüşe göre bu gerçekleşiyor ve 2024’e doğru ilerlerken Windows 10’a daha fazla özellik eklenmesini bekleyebiliriz.

Ayrıca Bowden, Microsoft’un Windows 10 Beta kanalını test kullanıcıları için yeniden açacağını duymuş, bu da işletim sistemi için daha fazla özelliğin yolda olacağına dair açık bir öneri – çünkü tam bir test sürecinden geçmeleri gerekecek.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!