Dijital araba anahtarları yakında daha güvenli ve daha popüler hale gelebilir – işte nedeni

Sıradaki içerik:

Dijital araba anahtarları yakında daha güvenli ve daha popüler hale gelebilir – işte nedeni

e
sv

WhatsApp’ın yerleşik yapay zekalı sohbet robotu daha fazla kişiye sunulacak gibi görünüyor

19 Kasım 2023 01:38

Yapay zeka botları aklınıza gelebilecek hemen hemen her uygulama ve platforma hızla ekleniyor – ve daha fazlası da yolda – ve WhatsApp kendi chatbot testlerini hızlandırıyor ve bu özelliğe daha kolay erişim artık yolda.

Eylül ayında, WhatsApp’ın sahibi Meta, ürünlerine gelecek olan çeşitli yapay zeka yükseltmelerini duyurdu. O zamandan bu yana, az sayıda kullanıcı WhatsApp içinde soruları yanıtlayabilen, metin oluşturabilen ve çıkartma gibi sanat eserleri yaratabilen bir yapay zeka sohbet robotu ile oynayabildi.

Şimdi, WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere (Android Police aracılığıyla), Android için WhatsApp’ın beta sürümünde konuşmalar ekranına AI sohbet işlevine bir kısayol eklendi. Uygulamanın erken beta sürümünü çalıştırıyorsanız, yakında görebilirsiniz.
Bu aynı zamanda geri kalanımızın da aynı özelliğe kavuşmasının çok uzun sürmeyeceği ve WhatsApp’ın yapay zeka yardımcısının yararlı ve doğru bilgi sağlama konusunda ChatGPT ve Google Bard gibi uygulamalara kıyasla ne durumda olduğunu görebileceğimiz anlamına geliyor.

WhatsApp ve Yapay Zeka
Meta’nın şu ana kadar söylediklerine bakılırsa, WhatsApp içindeki yapay zekalı sohbet robotunun amacı günlük aktivitelerde yardımcı olmak, tavsiye ve öneriler sunmak: hafta sonu çocukları nasıl eğlendireceğiniz ya da bir akıllı telefonu yükseltirken nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi.

WhatsApp hiçbir şekilde bunu deneyen ilk mesajlaşma uygulaması değil – Snapchat Şubat ayında benzer bir özelliği tanıttı ve yapay zekalı arkadaşla yapılan sohbetler, uygulama üzerinden yaptığınız diğer konuşmaların yanında görünüyor.

Üretken yapay zekanın yetenekleri sayesinde bu botlara ilişki tavsiyelerinden karmaşık teknik konularla ilgili sorulara kadar istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Bu botların uygulamaların içine yerleştirilmesinin amacı, yapay zeka tarafından üretilen yanıtları almak için uygulamadan çıkıp başka bir yere gitme olasılığınızın daha düşük olması.

WhatsApp, piyasadaki en düzenli güncellenen uygulamalardan biri olmaya devam ediyor: yakın zamanda anlık mesajlaşma uygulamasının kullanıcıları için yapay zeka yapımı sohbet çıkartmaları, haber bülteni araçları ve spam göndericilerle mücadele özellikleri sunulduğunu gördük.

 

Daha fazla haber için;

ChatGPT’nin Python kod yazıcısı, bilgisayar korsanlarının verilerinizi çalmasına izin verebilecek büyük bir güvenlik açığına sahip

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!