Samsung: HBM Üretimini Üç Katına Çıkarmayı Planlıyor

Sıradaki içerik:

Samsung: HBM Üretimini Üç Katına Çıkarmayı Planlıyor

e
sv

Üzgünüz, ama Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy S20’nizden vazgeçmenin zamanı gelmiş olabilir

02 Nisan 2024 21:47

Bir zamanlar büyük ve cesur Samsung telefonların sevgilisi olan Galaxy Note 20’nizi yakında meraya bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Ve eğer bir Samsung Galaxy S20 serisi telefonunuz varsa, o da dodo yoluna gidiyor olabilir.

Bunun nedeni, Samsung’un en son Nisan yama notlarında, yukarıda bahsedilen Galaxy serisindeki tüm modellerin artık aylık güvenlik güncellemeleri almayacağının belirtilmiş olmasıdır. Bu, onları kullanım ömrünün sonuna doğru itiyor ve telefonları siber güvenlik tehditlerine ve hatalara açık bırakabilir.

Bu modeller 2020’de piyasaya sürüldüğü ve işletim desteği çoktan sona erdiği için bu beklenen bir durum. Android 13 tabanlı One UI 5.1 güncellemesi bu modellerin aldığı son güncelleme oldu ve One UI 6 veya Android 14’e yönelik en son güncellemeleri almayacaklar.

Bu Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 kullanıcıları için ne anlama geliyor?

Samsung Galaxy S20 ve Galaxy Note 20, piyasaya sürüldüğünde Android 10 çalıştırıyordu, bu da 2024’ün güvenlik güncellemelerinin son yılı olduğu anlamına geliyor.

Bu, telefonların kullanım ömrünün normal bir parçasıdır ve bir telefon sonunda üreticilerden herhangi bir işletim sistemi veya güvenlik güncellemesi almayana kadar güncellemelerin sıklığı azalır. Bu telefonlar çalışmaya devam etse de, daha seyrek güncellemelerle en son tehditlere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha savunmasız hale gelebilirler. Buna ek olarak, zamanla uygulamaların yeni sürümleri daha az kararlı hale gelebilir ve hatta eski cihazlarda çalışmayı tamamen durdurabilir.

Bulunan herhangi bir kritik tehdit büyük olasılıkla yine de yamalanacaktır, ancak zaman geçtikçe ve daha az insan bu telefonları kullandıkça bu kritik güncellemelerin bile olasılığı azalmaktadır. Nihayetinde, bir noktada, bu eski cihazların kullanıcıları, cihazlarının güvende olduğundan ve tüm uygulamalarının düzgün çalışmaya devam ettiğinden emin olmak istiyorlarsa, daha güncel bir şeye güncelleme yapmayı düşünmek zorunda kalacaklar.

Galaxy Note S20 ve Note S20 Ultra, Galaxy Note serisi telefonların sonuncusu olmasıyla dikkat çekiciydi (kelime oyunu yapılmadı), bu serinin yerini bir şekilde Samsung Galaxy serisinin temel amiral gemisi haline gelen Ultra modelleri aldı.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!