Yeni Twitter CEO’su

Sıradaki içerik:

Yeni Twitter CEO’su

e
sv

Samsung Galaxy Z Fold 5, Pixel Fold’a Kıyasla Sıkıcı Görünebilir

13 Mayıs 2023 16:11

Yine mi aynı şey ?

Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonu piyasaya sürülmeye yaklaştıkça, sızıntılar sayesinde her zamankinden daha net bir resim elde etmeye başlıyoruz ve en son, Samsung Galaxy Z Fold 4 ile aynı görünebileceğini öne sürüyor.

Bunun en son kanıtı, @UniverseIce tarafından paylaşılan, Samsung Galaxy Z Fold 5 için olduğu varsayılan bir kasanın sızdırılmış görüntüleri.

Bu basit, şeffaf bir kılıf ve takip eden bir tweet’te, karşılaştırma için Samsung Galaxy Z Fold 4 için eşdeğer bir kılıf gösteriyorlar, tek bariz fark, Z Fold 5’in kasasının flaş için ayrı bir oyuğa sahip olması. Kamera bloğunun yan tarafına; Z Fold 4’ün kasası, telefonun flaşı kamera bloğunun içinde bulunduğundan buna ihtiyaç duymaz.

Tabii ki, bunu şüpheyle karşılarız ve bir kılıf görüntüsü bize telefonun tüm ayrıntılarını göstermez. Ancak bu, Samsung Galaxy Z Fold 5’in flaş yeni bir konumdayken Z Fold 4 ile neredeyse aynı göründüğünü gösteren bazı son resmi olmayan görüntülerle çok uyumlu.

Bu görseller, Galaxy Z Fold 5’in Z Fold 4’ten birkaç milimetre daha küçük olacağını, dolayısıyla boyutlarının da neredeyse aynı olabileceğini düşündüren boyutlarla geldi. Sızıntılardan yola çıkarak görebileceğimiz tek önemli tasarım değişikliği, katlandığında telefonun iki yarısının birbirine daha düz oturmasını sağlayan yeni bir su damlası menteşesi.

Piksel Sorunu

Bu nedenle, sızıntılar doğruysa, Samsung Galaxy Z Fold 5 görsel olarak en ilham verici yükseltme gibi görünmüyor ve olması gereken herhangi bir yıl varsa, o da Google Pixel Fold’un yeni piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olmasıdır.

Bu, açıldığında yalnızca 5,8 mm kalınlığıyla piyasadaki en ince katlanabilir telefon. Aynı zamanda, görünüşe göre 6,3 mm kalınlığında olduğu için sızan boyutlar doğruysa, yaklaşan Samsung Galaxy Z Fold 5’ten daha ince yapar.

Ayrıca, uygulamalı Google Pixel Fold incelememizde bulduğumuz gibi, Samsung Galaxy Z Fold 5’te beklediğimizden daha geniş bir kapak ekranına sahip, bu da onu Z Fold 4’teki kapak ekranından daha kullanışlı hale getirdi. Aslında  cihaz “normal bir akıllı telefon kılığına girebilen ilk katlanabilir” ilan etti.

Bu nedenle, katlanabilir ekranın etrafındaki bazı hayal kırıklığı yaratacak kadar büyük çerçevelere rağmen kesinlikle dikkatleri üzerinize çekecek bir tasarıma sahip. Öte yandan Samsung Galaxy Z Fold 5? Görünüşe göre bu telefon daha çok aynı olabilir ve eğer öyleyse, en iyi katlanabilir telefon unvanını alması için içeride bazı büyük değişikliklere ihtiyacı olabilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!