Tesla, Fren Kusuru Nedeniyle Çin’deki 1,1 Milyondan Fazla Arabayı Geri Alıyor

Sıradaki içerik:

Tesla, Fren Kusuru Nedeniyle Çin’deki 1,1 Milyondan Fazla Arabayı Geri Alıyor

e
sv

Yeni Twitter CEO’su

13 Mayıs 2023 12:00

Elon Musk, NBCU reklam yöneticisi Linda Yaccarino’yu yeni Twitter CEO’su olarak atadı. Musk, Yaccarino’nun ‘öncelikle ticari operasyonlara odaklanacağını’ söyledi.

Perşembe günü, Twitter CEO’su Elon Musk, CEO olarak kendisinden devralacak birini atadığını ve bu kişinin kimliğinin doğrulanmasının uzun sürmediğini söyledi. Bir günden kısa bir süre sonra Musk, NBCUniversal’ın reklam satışları başkanı Linda Yaccarino’nun göreve başladığını doğruladı. Yaccarino’nun yeni rolüne yaklaşık altı hafta içinde başlaması bekleniyor.

Musk, “Ben ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklanırken, Yaccarino öncelikle ticari operasyonlara odaklanacak” diye yazdı. “Bu platformu her şey uygulaması olan X’e dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Musk, Twitter’ın baş teknik sorumlusu ve yönetim kurulu başkanı olmak için CEO görevinden vazgeçtiğini söyledikten kısa bir süre sonra, raporlar Yaccarino’nun bu pozisyon için görüşmelerde bulunduğunu ileri sürdü. Cuma günü NBCU, Yaccarino’nun şirketten ayrıldığını doğruladı. Şirketin önümüzdeki hafta başlarında reklam verenlere yaklaşan programlama listelerini göstermeye hazır olduğu göz önüne alındığında, bu NBCU için tam olarak ideal bir zamanlama değil.

Yaccarino’nun gözetiminde NBCU, Twitter ile yakın bağlarını sürdürdü. İki taraf kısa bir süre önce, Twitter’ın etkinlikten videoya ev sahipliği yapacağını görecek olan 2024 Olimpiyat Oyunları için ortaklıklarını genişletti. Yaccarino, Musk’ta, şirketlerin yenilenen ortaklık haberlerinin ortaya çıktığı sıralarda tweet attı. Yaccarino, “Hey, @elonmusk, işte yeni ortaklığımız için bir fikir: Paris 2024 için Periscope. Önce yüksek çözünürlüklü gidelim,” diye yazdı Yaccarino.

Yaccarino, Twitter’ın bazı reklam verenlerle olan kırık ilişkilerini düzeltmesine yardımcı olabilir. Musk’ın Twitter’ın kontrolünü ele geçirmesinden sonraki aylarda, raporlar, şirketin en iyi reklam verenlerinin birçoğunun platformda reklam dolarları harcamayı geçici olarak durdurduğunu ileri sürdü. Bazılarının, Musk’ın içerik denetimine yönelik daha gevşek yaklaşımı altında nefret söylemi ve yanlış bilgilendirmenin yanında görünen reklamlarıyla ilgili endişelerini dile getirdikleri söylendi.

Musk, Ekim ayında Twitter’ı satın aldı ve görev süresi en hafif tabirle kaotikti. Eski liderlik ekibini hızla kovmaktan ve binlerce işçiyi işten çıkarmaktan, etkin olmayan hesapları (merhumunkiler de dahil) tasfiye etme planıyla ilerlemeye kadar, son yedi ayda Elon’da bir şey olmadan neredeyse bir gün geçmiş gibi görünüyor.

Aralık ayında Musk, Twitter’da kullanıcılara CEO olarak mı kalması yoksa başka birini mi getirmesi gerektiğini soran bir anket yayınladı. Musk tam da bunu yapacağına ve devralacak birini bulur bulmaz Twitter’ın operasyonlarının teknik yönüne odaklanacağına söz verdi. Beş ay sonra, sözünü tutmuş gibi görünüyor.

Musk, Twitter’ın en önemli işinden ayrıldığını söyledikten kısa bir süre sonra Tesla’nın hisse fiyatı fırladı. Tesla’nın bir dizi fiyat indirimine rağmen bu yıl 1,8 milyon araç teslim etme hedefinde geri kalması ve Cybertruck’ın pil üretimindeki gecikme nedeniyle tekrar geri çekilmesi nedeniyle Musk’ın bu şirkete daha fazla dikkat etmesi gerekebilir. Hissedarlar, Tesla’ya daha fazla zaman ayırabileceği için memnun görünüyor. Ancak söylentiler, o şirketteki CEO pozisyonundan da geçebileceğini gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!