Sızdırılan iPhone 16 kılıf videosu 2024 için yeni tasarımı gösterebilir

Sıradaki içerik:

Sızdırılan iPhone 16 kılıf videosu 2024 için yeni tasarımı gösterebilir

e
sv

Samsung Galaxy S25’in hangi yonga setini kullanabileceğine dair bir ipucumuz daha var

23 Haziran 2024 13:59

Samsung Galaxy S25’in piyasaya sürülmesine büyük olasılıkla 6 aydan daha uzun bir süre var, ancak şimdiden neler bekleyebileceğimize dair pek çok sızıntı duyduk – ve dikkatimizi çeken en son şey akıllı telefon serisinin kullanacağı yonga setiyle ilgili.

ZDNet Korea’ya göre (Android Authority aracılığıyla), Samsung kendi Exynos 2500 çipini dünyanın belirli bölgelerinde önemli sayıda Galaxy S25 akıllı telefonun içine yerleştirmek için zamanında hazır hale getirmeye çalışıyor.

Yonga seti, bazı bölgelerde Samsung Galaxy S24’te kullanılan Exynos 2400’e kıyasla hem performansı hem de verimliliği artıracak (pil ömrüne yardımcı olacak), ancak Samsung görünüşe göre şu anda yeterince büyük ölçekte üretmekte zorlanıyor.

Durumun düzelmesi için hala zaman var, ancak Samsung, henüz duyurulmamış Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemciyi tüm Samsung Galaxy 25 telefonlarında kullanmak zorunda kalabilir – aslında Mart ayında söylentiler vardı.

Yakın tarih

Samsung Galaxy S24 ve Samsung Galaxy S24 Plus, ABD, Kanada ve Çin’de Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisiyle ve dünyanın diğer bölgelerinde Samsung’un Exynos 2400 işlemcisiyle donatılmıştır.

Samsung Galaxy S24 Ultra’ya gelince, bu telefon dünyanın neresinde satılırsa satılsın Snapdragon yonga setini kullanıyor. Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra’da olduğu gibi 2023 telefonlarında da Snapdragon kullanıldı.

Snapdragon çiplerin genellikle daha güçlü olduğu düşünülse de, günlük performanstaki fark genellikle çok büyük değildir – ve Samsung kendi Exynos çiplerini de kullanarak paradan tasarruf edebilir ve donanım tasarımı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!