Meta Quest 3’ün yeni Seyahat Modeli, kulaklığı uçakta kullanmanızı ve yan koridordaki Vision Pro kullanıcısına bakmayı bırakmanızı sağlar

Sıradaki içerik:

Meta Quest 3’ün yeni Seyahat Modeli, kulaklığı uçakta kullanmanızı ve yan koridordaki Vision Pro kullanıcısına bakmayı bırakmanızı sağlar

e
sv

OpenAI’nin GPT-4o ChatGPT asistanı, esprili sözleriyle her zamankinden daha gerçekçi

14 Mayıs 2024 02:47

Yani hayır, OpenAI 13 Mayıs 2024 Bahar Güncellemesi etkinliğinde Google’a rakip olacak bir arama motoru çıkarmadı. Bunun yerine OpenAI, insan benzeri konuşma yeteneklerine sahip GPT-4 Omni’yi (ya da kısaca GPT-4o) tanıttı ve bu gerçekten etkileyici.

GPT-4o, ChatGPT’nin bu sürümünü daha hızlı ve daha fazla kişiye ücretsiz hale getirmenin ötesinde, mobil veya masaüstü uygulaması aracılığıyla doğal konuşmalar yapmak da dahil olmak üzere onunla nasıl etkileşim kurabileceğinizi genişletiyor. iPhone, Android ve masaüstü uygulamalarına geldiği düşünüldüğünde, hepimizin her zaman istediği (ya da korktuğu) asistan olmanın yolunu açabilir.

OpenAI’nin ChatGPT-4o’su daha duygusal ve insan benzeri

GPT-4o, insan iletişimini anlama yolunda önemli bir adım atarak doğal bir şekilde sohbet edebilmenizi sağladı. Söz kesme, ses tonunu anlama ve hatta hata yaptığını fark etme gibi gerçek dünyadaki eğilimlerin tüm karmaşasıyla birlikte geliyor.

İlk canlı demo sırasında, sunum yapan kişi nefes alma tekniği hakkında geri bildirim istedi. Telefonuna yoğun bir şekilde nefes aldı ve ChatGPT esprili bir şekilde “Sen elektrikli süpürge değilsin” diye yanıt verdi. Daha yavaş bir teknik tavsiye ederek, insan nüanslarını anlama ve bunlara yanıt verme yeteneğini gösterdi.

Yani evet, ChatGPT’nin bir mizah anlayışı var ama aynı zamanda bir “düşünceyi” aktarırken farklı tonlamalarla yanıtların tonunu da değiştiriyor. İnsan konuşmalarında olduğu gibi, asistanın sözünü kesip düzeltebilir, tepki vermesini ya da konuşmayı bırakmasını sağlayabilirsiniz. Hatta ondan belirli bir tonda, tarzda veya robotik bir sesle konuşmasını isteyebilirsiniz. Dahası, çeviri bile yapabiliyor.

X (eski adıyla Twitter) üzerinde bir kullanıcı tarafından önerilen canlı bir gösterimde, sahnede biri İngilizce diğeri İtalyanca konuşan iki sunucu, Chat GPT-4o’nun çeviriyi üstlendiği bir konuşma yaptı. İtalyanca’dan İngilizce’ye hızlı bir şekilde çeviri yapabiliyor ve ardından İngilizce yanıtı sorunsuz bir şekilde İtalyanca’ya geri çevirebiliyordu.

GPT-4o sadece sesi anlamakla kalmıyor; aynı zamanda yazılı bir doğrusal denklem gibi görselleri de anlayabiliyor ve ardından nasıl çözeceğiniz konusunda size rehberlik edebiliyor, ayrıca canlı bir selfie’ye bakıp bir açıklama sunabiliyor. Bu ne giydiğiniz ya da duygularınız olabilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!