Windows 11’deki reklamlar yeni normal haline geliyor ve Ayarlar ana sayfanıza doğru ilerliyor gibi görünüyor

Sıradaki içerik:

Windows 11’deki reklamlar yeni normal haline geliyor ve Ayarlar ana sayfanıza doğru ilerliyor gibi görünüyor

e
sv

Meta Quest 3’ün yeni Seyahat Modeli, kulaklığı uçakta kullanmanızı ve yan koridordaki Vision Pro kullanıcısına bakmayı bırakmanızı sağlar

14 Mayıs 2024 02:44

Meta’nın Quest 2 ve Quest 3 kulaklıklarına deneysel bir Seyahat Modu sunmasıyla birlikte artırılmış gerçeklik gökyüzüne taşınıyor. Etkinleştirildiğinde, kullanıcılar belirli bileşenler nedeniyle mümkün olmayan bir işlev olan uçaktayken içeriğin keyfini çıkarabilir.

Araba veya uçak gibi hareketli bir araçta oturmak, dahili ölçüm birimlerini (kısaca IMU’lar) karıştırabilir ve sonuç olarak kulaklığın konumunuzu takip etmekte zorlanmasına neden olabilir.

Ancak Seyahat Modu sayesinde bu sorunu yaşamayacaksınız. Meta, Quest kulaklığın “algoritmalarını bir uçağın hareketini hesaba katacak şekilde” ince ayarladığını ve bu sayede uçuş sırasında çok daha istikrarlı bir deneyim sunduğunu söylüyor. Ayrıca, piyasaya sürüldüğünden beri bir seyahat modu sunan Apple Vision Pro’ya karşı oyun alanını da dengeleyecek.

Quest 2 veya 3’ü uçağın Wi-Fi bağlantısına bağlayarak harici bir tablet veya dizüstü bilgisayardan ya da Quest kütüphanesinde depolanan içeriğe erişebiliyorsunuz. Meta, bir uygulamanın çalışması için internet bağlantısına ihtiyaç duyup duymadığını iki kez kontrol etmenizi önerir, çünkü uçak içi Wi-Fi oldukça sivilceli olabilir. Bu, diğer içeriklerin yanı sıra belirli video oyunlarının daha kötü oynayabileceği anlamına gelir.

Uçak içi bilgi-eğlence sistemlerine gelince, Meta ve Almanya merkezli havayolu şirketi arasındaki ortaklık sayesinde Lufthansa hariç çoğu erişilebilir olmayacak.

Yeni içerik

Meta’nın Lufthansa ile ortaklığı, “Seyahat Modunda Quest 3’te çalışmak üzere tasarlanmış” benzersiz içerikler sağlayacak. Bunlar arasında satranç gibi interaktif oyunlar, meditasyon egzersizleri, seyahat podcast’leri ve “sanal gezi önizlemeleri” yer alıyor. Bu sonuncusu, varış noktanızın neye benzediğini oraya varmadan hemen önce görmenizi sağlar. Ancak, bu içerik yalnızca belirli uçuşlarda Lufthansa’nın Allegris Business Class Süitinde oturan kişilere sunulacak.

Seyahat Modunu denemek istiyorsanız, Quest kulaklığınızın Ayarlar menüsündeki Deneysel bölümüne giderek etkinleştirebilirsiniz. Özelliği etkinleştirdiğinizde kullanmaya hazırsınız demektir. Etkinleştirdikten sonra, Seyahat Modunu Hızlı Ayarlar’dan istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Meta, bir noktada tren gibi ek ulaşım modları için Seyahat Modu sunmayı planlıyor, ancak belirli bir çıkış tarihi açıklanmadı.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!