Warning: unlink(/tmp/wordpress-seo.22.9.zip): No such file or directory in /home/pckoloji/public_html/wp-admin/includes/class-wp-upgrader.php on line 386
Nvidia yapay zeka sayesinde yükseklere uçuyor - Pckoloji
Reddit, moderatör ödüllendirme programı başlattı

Sıradaki içerik:

Reddit, moderatör ödüllendirme programı başlattı

e
sv

Nvidia yapay zeka sayesinde yükseklere uçuyor

26 Ağustos 2023 01:16

Nvidia Çarşamba günü yıldan yıla üç haneli büyüme ile göz kamaştırıcı kazançlar açıkladığında, heyecanına kapılmak kolaydı. Şirket bu çeyrekte bir önceki yıla kıyasla %101 artışla 13,5 milyar dolar gelir elde etti ve 11 milyar dolarlık beklentisinin oldukça üzerine çıktı. Bu kesinlikle heyecan duyulacak bir durum.

Nvidia, GPU çiplerinin büyük dil modellerini ve diğer yapay zeka destekli iş yüklerini çalıştırmak için yüksek talep gördüğü doğru zamanda doğru yerde olan bir şirket olmanın faydasını görüyor. Bu da Nvidia’nın bu çeyrekteki şaşırtıcı büyümesini tetikliyor.

Nvidia’nın başkan yardımcısı ve finans müdürü Colette Kress, analistlerle kazanç raporu sonrası yaptığı görüşmede, “Veri merkezi bilgi işlem geliri, özellikle bulut hizmeti sağlayıcılarından ve büyük tüketici internet şirketlerinden, üretken ve büyük dil modellerinin motoru olan HGX platformumuza yönelik hızlanan bulut talebinin etkisiyle bir önceki yıla göre neredeyse üç kat arttı” dedi.

Bu tür bir büyüme, şirketlerin çalışanlarını bağlantıda tutmak için SaaS kullanımını hızlandırmasıyla pandemi sırasında bazıları yükselen bulut hisse senetlerinin parlak günlerini akla getiriyor. Özellikle Zoom, o dönemde beş çeyrek boyunca kesinlikle şaşırtıcı bir büyüme gösterdi.

 

 Daha fazla haber için; 

2023’ün En İyi VPN’leri

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!