En İyi Bilim ve Teknoloji Filmlerin listesi: Son yılların ve tüm zamanların en iyi yapımlarını sizler için derledik…

Sıradaki içerik:

En İyi Bilim ve Teknoloji Filmlerin listesi: Son yılların ve tüm zamanların en iyi yapımlarını sizler için derledik…

e
sv

Mike Pondsmith, Cyberpunk 2077 Çetelerini Anlatıyor, the Voodoo Boys ve the Animals

03 Eylül 2019 15:00

“They want you to fear them just because they exist.”

“Onlardan sadece var oldukları için korkmanı istiyorlar

Cyberpunk 2077‘nin en son fragmanında The Animals ve Voodoo Boys’a çok dikkat ettik, ancak Cyberpunk masa üstü RPG oyuncuları bile, CD Projekt Red’in demosuyla ilgili sorular sordu. Şirket, özellikle iki çeteyle ilgili olarak, farkına varılabilecek bazı farklılıkları açıklamaya yardımcı olmak için Cyberpunk yaratıcısı Mike Pondsmith’in yardımına başvurdu.

VoodooBoys’u birçok yıl önce yarattığımda, şu anda “kültür hırsızlığı” dediğimiz şey olan ilginç bir fikre bakıyordum” diyor. “Birileri gelip, hakkında çok az şey bildiği veya hiçbir şey bilmediği bir kültürü benimsemeye çalıştığında ne oluyor? Ve bunu gerçekten ama gerçekten çok kötü bir şekilde yapıyorsa.”

Pondsmith’in Cyberpunk dünyasının orijinal vizyonunda, Voodoo Boys, Creole ve Haitian kültürel simgelerini ve sembollerini “cool” oldukları için benimsemiş “ortalama beyaz çocuklar” dı. Zamanın 57 yıl geleceğe kaymasıyla, Voodoo Boys yeniden, Karayipli  ve Voudon insanlarından oluşan bir çete halini almıştır.

Pondsmith, “Birkaç yıl geçirmenin en güzel yanlarından biri, yeniden doz alma şansını elde etmeniz ve en iyilerinden biri, şimdi Voodoo Boys’la sahip olduğumuz şey” diyor. 2077deki Voodoo Boys gerçekten Voodoo Boys’tu. Adını devraldılar, ancak doğal bir uyum sağladı: Haiti ve Dominik Cumhuriyeti’nden geliyorlardı ve asılları oturuyordu.”

Pondsmith, Voodoo Boys’un bu yeni vizyonunun Cyberpunk vibe ı alan ve genellikle çoğu insan tarafından görülmeyen eski bir kültüre enjekte eden bir şey olduğunu söyledi.

“Yani onlar bir çete, ama gerçekten değiller – daha çok kültürel bir fenomen” dedi.

Öte yandan The Animals, en azından kısmen erkeklere dayanıyor. Pondsmith, “karanlık, nemli geçmişime geri dönüş” olan ağırlık kaldırma günlerinde spor salonunda tekrar gördüğünü söylüyor.

The Animals bu adamlar gibi” dedi. “Temelde kendilerini inşa etmek ve kendi kentsel ormanlarının kaplanları olmak için varlar. Büyük olmak istiyorlar, kötü olmak istiyorlar ve onlardan sadece var oldukları için korkmanı istiyorlar. “Yanından geçerken güneşi lekeleyen birinden korkmak gerçekten doğaldır.”

Pondsmith’in Cyberpunk 2077’de sahip olduğu şeylerin bir kısmı, bu iki grup arasındaki karşıtlık.

The Animals çok basit. Onların bir ahlakı var: Büyü, kaldır. Güçlü ol, kaldır” dedi. “Voodoo Boys’un kültürü, The Animals’ın ise bir yolu var.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!