Netflix 2023’ün en iyi animasyon dizilerinden birini yayınladı

Sıradaki içerik:

Netflix 2023’ün en iyi animasyon dizilerinden birini yayınladı

e
sv

Microsoft, Android’in hemen ardından iPhone ve iPad’ler için Copilot’u piyasaya sürüyor

31 Aralık 2023 01:37

Copilot uygulamasının iyisi iOS ve iPadOS için: neleri beklemeli?

Bu uzun sürmedi: Android için özel bir Copilot uygulaması başlattıktan sadece birkaç gün sonra Microsoft, aynı uygulamayı iPhone ve iPad’leri tercih eden kullanıcılar için de kullanılabilir hale getirerek evrene yeniden denge getirdi.

İlk olarak The Verge tarafından tespit edildiği üzere, iOS ve iPadOS için Copilot uygulaması Android uygulamasının tam bir kopyası gibi görünüyor ve kullanımı da ücretsiz. Aynı kurallar geçerli: giriş yapmadan sınırlı bir şekilde kullanabilirsiniz, ancak bir Microsoft hesabında oturum açmak size daha fazla bilgi istemi ve daha fazla özellik (görüntü oluşturma yetenekleri gibi) sağlar.

Bir Microsoft hesabıyla oturum açarsanız, Microsoft’un ortağı OpenAI’nin en yeni ve en iyi GPT-4 modelini etkinleştirebilirsiniz. Yanıtlar genellikle daha yavaş ancak daha iyi olacaktır ve ChatGPT müşterilerinin GPT-4 sürümünü almak için ödeme yapmaları gerektiği göz önünde bulundurulduğunda, bu Microsoft’tan oldukça iyi bir anlaşma.

Microsoft’un Copilot’a kendi uygulamasını vermesi kayda değer bir hamle olsa da, bu birdenbire ortaya çıkmadı: buradaki işlevlerin hemen hemen tamamı daha önce Android ve iOS için Bing uygulamalarında mevcuttu, bu nedenle yapabilecekleriniz açısından çok az şey değişti.

Her yerde yardımcı pilot
Üretken yapay zeka konusunda tamamen yeniyseniz, bu araçlar birkaç kullanıcı istemine dayalı olarak metin ve görüntüler üretebilir. Copilot’a TechRadar hakkında bir şiir yazdırmaktan, parlayan bir Apple iPhone görüntüsü üretmeye kadar her şeyi yaptırabilirsiniz.

Ayrıca Copilot’a web’de sorgulama yaptırabilir – örneğin parti oyunu veya seyahat fikirlerine ihtiyacınız varsa – ve karmaşık konuları basit terimlerle açıklamasını sağlayabilirsiniz. Google Assistant ya da Apple Siri’nin güçlendirilmiş bir versiyonu gibi.

Microsoft, Apple ve Google’ın kendi üretken yapay zeka araçlarını geliştirmekle meşgul olduğunu bildiği için Copilot’a yaptığı güncellemelerle hızla ilerlemeye devam ediyor. Yapay zekanın 2024’ün en sıcak teknoloji trendlerinden biri olması kaçınılmaz görünüyor.

Copilot’u telefonunuza yüklemek istemiyorsanız, başka pek çok yerde de bulabilirsiniz. Aynı özellikler web’de Bing’in bir parçası olarak hala mevcut ve Copilot artık Windows 11 ve Windows 10’a da eklendi.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!