Mike Pondsmith, Cyberpunk 2077 Çetelerini Anlatıyor, the Voodoo Boys ve the Animals

Sıradaki içerik:

Mike Pondsmith, Cyberpunk 2077 Çetelerini Anlatıyor, the Voodoo Boys ve the Animals

e
sv

iPhone’da ekran görüntüsü nasıl alınır?

03 Eylül 2019 17:00

 iPad veya iPhone ekran görüntüsü alma

Bugünün her şeyinden biraz paylaşma çağında, ekranınızdakileri bir arkadaşınızla veya iş arkadaşınızla paylaşmak istediğiniz zamanlar olabilir.

Bu kılavuzda, iOS cihazınızı kullanırken ekranınızdaki herhangi bir uygulamanın veya görüntünün iPhone ve iPad’de nasıl ekran görüntüsü alınacağına bakacağız.

Kısa bir not, iPhone veya iPad’inizde ekran görüntüleri çektikten sonra, bunları iOS’ta Paylaşım Sayfasını kullanarak birçok uygulama aracılığıyla gönderebilir veya metin veya ‘İşaretleme‘ ile açıklama ekleyebilir  görüntünün önemli bir alanını daire içine almak için mükemmeldir.

iPhone X ve sonrasında ekran görüntüsü nasıl alınır

İPhone’un önceki şekli ekran görüntüsü almak için ana düğmeyi kullanmaya dayanırken, iPhone X , iPhone XS , iPhone XS Max ve iPhone XR’nin neredeyse tüm ekran ayarları Apple’ın düşüncesinde değişiklik yapmaya zorladı.

Herhangi bir şey olursa, bu iPhone’larda ekran görüntüsü almayı daha kolay bulduk güç / kilit tuşunu (iPhone’u uyandırmak için kullandığınız) ve ses seviyesini artırma düğmesini basılı tutmanız yeterli.

Bu ekran görüntüsünü alır ve küçük bir resmini ekranın alt köşesine gönderir. Ekran görüntüsü otomatik olarak Fotoğraflar’a kaydedilir ve küçük resimler birkaç saniye sonra ekran görüntüsü Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir.

Ekran görüntüsünü kırpmak veya üzerine karalamak için küçük resme dokunabilirsiniz.

Ardından, düzenlemeyi tamamladığınızda sol üst köşedeki ‘Bitti’ye dokunun; düzenlenen ekran görüntüsünü Fotoğraflar uygulamanıza (ve iOS 13’teki Dosyalar’a) kaydetme veya ekran görüntüsünü tamamen silme seçeneği sunulur.

Elbette, ekran görüntüsünü de paylaşabilirsiniz görüntüyü iMessage, WhatsApp, Facebook veya Twitter gibi desteklenen herhangi bir uygulama ile paylaşmak için küçük resmi basılı tutun.

Aynı yöntemin en son iPad Pro modelleri için de geçerli olduğunu unutmayın; sadece üst düğmenin yan düğmesini değiştirin ve paylaşın!

iPhone 8, 8 Plus ve daha eski sürümlerinde ekran görüntüsü alma

Bir iPhone 8 iPhone 8 Plus veya daha önceki bir sürümü ya da bir iPod Touch veya ana düğmeli bir iPad kullanıyorsanız, ekran görüntüleri hala iyi ve alması kolay.

Ekran görüntüsünü almak için üstteki düğmeyi (veya cihazınıza bağlı olarak yan düğmeyi) basılı tutun ve aynı zamanda ana sayfa düğmesine basın.

Daha yeni iPhone modellerinde olduğu gibi, görüntülenen küçük resme dokunarak çizimler ve metinler ekleyebilir veya görüntüyü küçük resme uzun basarak basabilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!