Kodak’ın yeniden doğan Super 8 filmli kamerası nihayet satışa sunuldu

Sıradaki içerik:

Kodak’ın yeniden doğan Super 8 filmli kamerası nihayet satışa sunuldu

e
sv

IBM, yeni antikor keşiflerine yardımcı olmak için yapay zekasını kullanmak istiyor

03 Aralık 2023 01:25

Bir temel modelin geliştirilmesi yeni antikor üretimini büyük ölçüde artırabilir.
IBM, yeni antikor tedavilerinin keşfine yardımcı olmak için yapay zeka temel modellerini kullanmak üzere küresel araştırma şirketi Boehringer Ingelheim ile yeni bir işbirliği yaptığını duyurdu.

Antikor tedavileri, çok çeşitli ciddi hastalıklara karşı mücadelede baskın silahtır ve daha geleneksel tedavilere kıyasla çok daha az yan etki üretir.

Antikor araştırmaları için temel bir YZ modeli geliştirerek, hayat kurtaran tedavilerin üretiminin ölçeklenebilir ve daha verimli hale gelebileceği umulmaktadır.

Antikor keşfi için üretken yapay zeka
IBM’in Zürih araştırma laboratuvarındaki lansman etkinliğinde konuşan IBM Üyesi, Avrupa ve Afrika Başkan Yardımcısı ve IBM Research Zürih Direktörü Alessandro Curioni, temel modellerin yapay zeka ve kuantumun ötesindeki potansiyel faydalarını vurgulayarak, “Temel modeller, dil alanının dışındaki sorunları ve verileri ele almak için kullanılabilir” dedi.
Yeni antikor tedavilerinin geliştirilmesini engelleyen en önemli zorluklardan biri, antikor araştırmalarının laboratuvar temelli olmasıdır. Yeni bir antikor tedavisinin başarılı bir şekilde geliştirilmesi kontrollü bir tekrarlama gerektirir, bu da yeni tedavilerin yeterince hızlı üretilemeyeceği anlamına gelir ve potansiyel keşiflerin hızını yavaşlatır.

Bu nedenle IBM ve Boehringer Ingelheim, daha önce incelenmemiş molekülleri üretmek için üretken yapay zekayı kullanarak yeni antikorların geliştirilmesini ölçeklendirmeyi, uygulanabilir olmayan adayları ortadan kaldırmayı ve araştırmacıların daha umut verici olanlara odaklanmasına izin vererek verimliliği büyük ölçüde artırmayı umuyor.

Ayrıca, üretken yapay zeka, her adayı bir bireyin uzmanlık alanı dışındaki çok çeşitli potansiyel uygulamalara uygulayarak yeni antikorların geliştirilmesinde bilinçsiz önyargıların ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir ve yalnızca keşiflerin sayısını değil, aynı zamanda her keşif için kullanım durumlarının sayısını da büyük ölçüde artırabilir.

 

Daha fazla haber için;

Büyük Android özellik düşüşü bazı harika yeni Wear OS ve akıllı ev hileleri ekliyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!