Google, Gmail hesabınızı güvende tutmak için yeni nesil güvenlik sistemini tanıttı

Sıradaki içerik:

Google, Gmail hesabınızı güvende tutmak için yeni nesil güvenlik sistemini tanıttı

e
sv

Büyük Android özellik düşüşü bazı harika yeni Wear OS ve akıllı ev hileleri ekliyor

03 Aralık 2023 01:17

Cihazlarınız daha akıllı hale geliyor
Google, Android 14 gibi büyük güncellemeler arasında yeni Android özellikleri sunma alışkanlığı edindi ve bunların en sonuncusu, akıllı evinizi kontrol etmek için bileğinizde bir Wear OS saat kullanıyorsanız özellikle yararlıdır.

Google’ın blog yazısına göre, bir dizi cihazda toplam 11 yeni özellik var – ancak belki de en ilginç olan Wear OS olanlar. Örneğin, artık robot süpürgeler ve paspaslar da dahil olmak üzere daha geniş bir cihaz yelpazesini bileğinizden kontrol edebilir ve saatinizin yüzüne bir Google Asistan kısayolu koyabilirsiniz.

Dahası, artık Wear OS akıllı saatinizi kullanarak durumunuzu telefonunuza bağlı kalmak yerine Google Home uygulamasında evde ya da dışarıda olarak ayarlayabilirsiniz. Bu, evden ayrıldığınızda veya eve geri döndüğünüzde bir dizi akıllı ev eylemini tetikleyebilir.
Ayrıca Wear OS için “çok yakında” Google Asistan rutinleri desteği de geliyor: bu rutinler eylem gruplarını bir araya getiriyor, böylece örneğin ışıkları ve ısıtmayı aynı anda açmak veya işe gitmek için yol tarifi almak ve ajandanızın tek bir komutla size okunmasını sağlamak için bunları kullanabilirsiniz.

Daha fazla güncelleme
Android güncellemeleri Wear OS ile sınırlı değil. Google Mesajlar, sesli mesajlar için özel arka plan temaları ve metinlere tam ekran emoji tepkileri alıyor (evet, tıpkı iMessage gibi) – bu yükseltmeler hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Google TV, halihazırda mevcut olan 100’den fazla kanala ek olarak ABD’de 10 ücretsiz kanal daha alıyor. Google bu kanalların tam olarak ne olduğunu söylemiyor, ancak film, spor ve oyun şovlarını kapsadığını söylüyor.

Android telefonunuzu bir FIDO2 güvenlik anahtarı olarak kullanıyorsanız, Android özel bir PIN kodu ayarlama özelliği ekliyor – bu, birisinin akıllı telefonunuzu ele geçirmesi durumunda, PIN olmadan onu bir güvenlik anahtarı olarak kullanamayacağı anlamına geliyor.

Son olarak Google, Android’deki TalkBack özelliğine (görme bozukluğu olanlar için ekranda ne olduğunu açıklayan) bazı ekstra yapay zeka özellikleri ekliyor ve Canlı Altyazılar özelliğini (sesi gerçek zamanlı olarak altyazı haline getiren) daha fazla dili kapsayacak şekilde genişletiyor.

 

Daha fazla haber için;

Google, Gmail hesabınızı güvende tutmak için yeni nesil güvenlik sistemini tanıttı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!