İşte Apple’ın ChatGPT ile nasıl başa çıkmayı planladığı

Sıradaki içerik:

İşte Apple’ın ChatGPT ile nasıl başa çıkmayı planladığı

e
sv

Google’ın Yakın Paylaşım aracı Samsung’un benzer yardımcı program adını benimsemiş gibi görünüyor

25 Aralık 2023 01:27

Android İçin Hızlı Paylaşımın Ne Kadar Kullanışlı Olduğunu Keşfet

Google, dosya paylaşım aracının adını aniden Yakın Paylaşım’dan Samsung’un kendi aracına verdiği ad olan Hızlı Paylaşım’a değiştirdi.

Bu, insanların gelecekte Android için ne anlama gelebileceğini merak ederek kafalarını kaşımalarına neden olan rastgele bir hareket. Bu güncelleme, bulgularını X’te (eskiden Twitter olarak bilinen platform) sergileyen sektörün içinden Kamila Wojiciechowska tarafından keşfedilmiş gibi görünüyor. Wojiciechowska, Google Mobile Services’in 23.50.13 sürümünü yükledikten sonra telefonunda değişikliği bildiren bir bildirim aldığını açıkladı.

Yeni isme ek olarak Google, kullanıcı arayüzünün yanı sıra özelliğin logosunu da değiştirdi. Logo artık mavi bir arka plan üzerinde yarım daire şeklinde birbirine doğru hareket eden iki oktan oluşacak. Kullanıcı arayüzüne gelince, artık hızlı yapılandırma için bir Hızlı Ayarlar kutucuğu, çeşitli seçeneklerin ne işe yaradığını açıklayan metinler ve kullanımı daha kolay bir arayüz gösterecek. Hatta insanların Hızlı Paylaşım görünürlüğünü on dakikaya kadar kısıtlamasına olanak tanıyan yeni bir yetenek bile var.

Wojieciechowska, bu güncellemenin yaygın olarak bulunmadığını ve Yakın Paylaşım değişikliğinin yamayı alan kişiler arasında yaygın olmadığını belirtiyor. Bu sadece bir avuç insanın alacağı bir şey olabilir. Wojieciechowska, Google’ın bunu neden yaptığına dair kafasının karışık olduğunu itiraf ediyor, ancak bulunan kanıtlara göre bu iki şirket arasında yeni bir işbirliğinin başlangıcı olabilir.

Yeni bir ortaklığın başlangıcı

Android Authority raporunda Wojieciechowska’nın Play Services uygulamasını inceledikten sonra Quick Share için bir “geçiş eğitim akışı” kanıtı keşfettiğini iddia ediyor. Bu, Google ve Samsung’un dosya paylaşım araçlarını tek bir araçta birleştirdiğini gösteriyor olabilir. Ya da en azından “birlikte çalışabilir hale getiriyorlar”.

Eğer durum buysa, en büyük iki Android markasının hizmetlerini birleştirmek için bir araya gelmesi kullanıcılar için büyük bir fayda sağlayabilir. Şu anda ayrı ve benzer şekilde davranan özellikler, eğer bu herhangi bir kanıt ise, hem Galaxy hem de Galaxy olmayan akıllı telefonlarla çalışacak şekilde bir araya gelebilir. Bu, yazılım karmaşasını azaltacak bir yaşam kalitesi yükseltmesidir.

Ancak Android Authority, iki aracın birleşeceğine dair somut bir kanıt olmadığını açıkça belirtiyor. Sadece bir dizi koşul göz önüne alındığında durum böyle görünüyor. Ayrıca, yaklaşan bir işbirliğinin sonucu olmasaydı tüm bunlar bir anlam ifade etmezdi. Bunu bir düşünün. Google neden mobil araçlarından birine rakiplerinden birinin yazılımıyla aynı adı vermeye karar versin? Bu kullanıcıların kafasını karıştırabilir.

Daha fazlası olmalı, bu yüzden daha fazla bilgi için her iki şirkete de ulaştık. Bu hikaye daha sonra güncellenecektir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!