Oyun Dünyasında Reklamcılık StartGate Kampüs’te konuşuldu

Sıradaki içerik:

Oyun Dünyasında Reklamcılık StartGate Kampüs’te konuşuldu

e
sv

Google Mesajlar’ın yeni güncellemesi iPhone’un Mesajlar uygulamasına benziyor

01 Aralık 2023 02:04

Google, aylık bir milyar aktif kullanıcıyı anmak için Mesajlar uygulamasında birkaç yeni özelleştirme seçeneği sunuyor.

Güncellemeyle ilgili özellikle ilginç olan şey, özelliklerden birkaçının Apple’ın kendi Mesajlar uygulamasında bulduklarınızı anımsatmasıdır. Örneğin, bir fotoğraftaki belirli parçaları kırpmanıza ve bunları emoji tepkileri olarak kullanmanıza olanak tanıyan Photomoji’ye sahipsiniz. iOS 17’de Stickers adı verilen benzer bir şey var. Google Mesajlar’da, kesikler “yeniden kullanılmak üzere özel bir sekmeye kaydedilir”, ayrıca bir grup sohbetindeki diğer kişiler aynı Fotomojileri istedikleri zaman kullanabilir.
Benzerlikler bununla da bitmiyor. Google Mesajlar, kullanıcıların adları ve bir resimlerinin yanı sıra kendileri hakkında tanıtıcı bir biyografi oluşturmalarına olanak tanıyan Profiller ekliyor. Bunun iOS’taki karşılığı Kişi Posteri olacak. Buna ek olarak, uygulama artık iPhone’daki mesaj animasyonlarına benzer animasyonlu Ekran Efektlerine sahip olacak. iOS’un aksine, Google’ın yorumu belirli “istem sözcükleri” girmenizi gerektirdiğinden, renkli ekranları istediğiniz zaman etkinleştiremezsiniz. İstemlerin tam listesi duyuruda yer almıyor, ancak iki tanesinden bahsediliyor.
“Seni seviyorum” yazıldığında bir grup kalp açılacak. “It’s snowing” (kar yağıyor) yazıldığında ise muhtemelen tepeden kar taneleri düşecek. İkincisini gösteren bir demo yoktu, bu yüzden kesin bir şey söyleyemiyoruz.

Benzersiz içerikler


Elbette güncelleme sadece Apple’ı kopyalamaktan ibaret değil.

Ses kaydına bir emoji ekleyerek ona ekstra görsel bir hava katmanıza olanak tanıyan Ses Ruh Halleri var. Ayrıca Google, ses kalitesini iyileştirmek için sesli mesajlarda “bit hızını ve örnekleme oranını artıracağını” belirtiyor. Ardından, Özel Baloncuklar aracılığıyla bir sohbetin renk düzenini, yani metin baloncuklarını ve arka planını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu, konuşmaları ayırt etmenize yardımcı olabilir, böylece bir arkadaşınıza göndermeniz gerekirken yanlışlıkla annenize yanlış metin göndermezsiniz.
Son ikisi o kadar etkili değildir, ancak bir sohbete hoş süsler ekleyebilirler. Artık bir mesaja bir emoji ile tepki verdiğinizde, aynı anda Reaksiyon Efekti adı verilen kısa bir animasyon da oynatılacak. Ayrıca, uygulama aracılığıyla gönderilen bağımsız emojiler, parıltılar gibi ekstra görsel efektlere sahip olacak.

Yamayı aldığınızda, bu özelliklerin çoğunu deneyebilirsiniz, bu nedenle sonunda geldiğinde gözünüzü dört açın. İki aykırı özellik ise Sesli Ruh Halleri ve Tepki Efektleri; her ikisi de şu anda beta aşamasında. Resmi destek sayfasına göre, bunları denemek için Google Mesajlar için beta test kullanıcısı olmanız gerekiyor.

Android güncellemesi
Mesajlar güncellemesinin yanı sıra, Google diğer Android platformlarına da yeni özellikler ekliyor. Pek çok şey hayata geçiriliyor, bu nedenle sadece daha etkili eklemelerden bahsedeceğiz.

Wear OS çalıştıran akıllı saatler artık süpürgeler ve akıllı ışık grupları gibi daha fazla akıllı cihazı kontrol edebilecek. TalkBack aracına, görme engelli kişilerin önlerindeki içeriği anlamalarına yardımcı olmak için metin açıklamalarını okuyacak bir yapay zeka sesi veriliyor. Ve son olarak, akıllı telefonlarda Canlı Altyazı daha fazla dilde kullanılabilecek.

 

Daha fazla haber için;

Kaspersky ürünleri, AV-TEST incelemesinde fidye yazılımlarına karşı mutlak etkinliğini kanıtladı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!