Motorola’nın bu yıl amiral gemisi Ultra telefonunu geri getireceği söyleniyor

Sıradaki içerik:

Motorola’nın bu yıl amiral gemisi Ultra telefonunu geri getireceği söyleniyor

e
sv

Google: Gizli Tarama Verileri ve Kullanıcı Gizliliği

02 Nisan 2024 03:02

Google gizli gezinme verilerinizi depoluyor olabilir ve şimdi bunları silmeyi kabul ettiler
Kötü haber: Görünüşe göre Google, Chrome gizli tarama verilerinizi depoluyor.

İyi haber ise. Sonunda silmeyi kabul ettiler.

BGR tarafından tespit edilen ve 1 Nisan Pazartesi günü dosyalanan bir mahkeme belgesinde, Google’ın gizli tarama (diğer adıyla “Gizli Mod”) veri toplama politikalarına meydan okuyan yaklaşık dört yıllık bir toplu davayı çözmeyi kabul etti.
İlk davada, “Google, tüketicilerin veri gizliliğini korumak için hangi önlemleri alırsa alsın, tüketicilerin tarama geçmişini ve diğer web etkinliği verilerini izler ve toplar… Google kullanıcıları ‘gizli tarama modu’ etkinleştirilmiş bir web tarayıcısı başlattıklarında bile… Google yine de kullanıcıların tarama verilerini ve diğer tanımlayıcı bilgilerini izler.” iddiasında bulunulmuştu.
Google, 2020 yılında gizli tarama modu verilerinin yerel olarak kaydedilmediğini, ancak “web sitelerinin oturumunuz sırasında tarama etkinliğiniz hakkında bilgi toplayabileceğini” belirterek iddiaları tamamen reddetmedi.

Şimdi ise arama devi, en azından prensipte, mesajlaşma, veri toplama ve depolama uygulamalarında çeşitli ayarlamalar yapmayı kabul etti. Ancak, bu toplu davanın kapınıza küçük bir çek gelmesiyle sonuçlanacağını düşünüyorsanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Dosyada “parasal taleplerin serbest bırakılmayacağı” belirtiliyor, ancak bireyler Google’a tazminat davası açma hakkını saklı tutuyor.

Google’ın 30 Temmuz’da hakim karşısına çıktığında kabul edeceği değişiklikler arasında

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!