Microsoft, telefonunuzun fotoğraflarına erişimi daha da kolaylaştıran bir Windows 11 özelliği ekliyor

Sıradaki içerik:

Microsoft, telefonunuzun fotoğraflarına erişimi daha da kolaylaştıran bir Windows 11 özelliği ekliyor

e
sv

Dünyanın en büyük SSD’si nihayet satışa sunuldu – 61,44 TB Solidigm SSD

19 Ocak 2024 23:51

Solidigm’in 61,44 TB kapasiteli bir PCIe 4.0 NVMe SSD’si olan D5-P5336 hakkında daha önce yazmıştık, ancak bugüne kadar dünyanın en büyük SSD’si olan sürücü nihayet ön satışa sunuldu.

D5-P5336, ilk dört seviyeli hücre (QLC) katı hal depolama sürücüsüdür ve veri merkezlerinde popüler olan E1L ve U.2 formatlarında mevcuttur. Genellikle son kullanıcı pazarında bulunmazlar, ancak birisi Valve’ın Steam Deck’ine ekledi, bu yüzden kendi özel U.2 dostu iş istasyonunuzu oluşturma fikrini göz ardı etmeyin!

Bu sürücü, bir sabit disk sürücüsü (HDD) dizisine kıyasla aynı alanda altı kata kadar daha fazla veri depolamaya olanak tanır. Birçok iş istasyonu anakartında iki adet U.2 portu bulunmaktadır; bu da derin cepli profesyonellerin ayaklı bilgisayarlarında ikincil depolama sürücüleri olarak çalışan bir çift 61,44 TB P5336’ya sahip olabilecekleri anlamına gelmektedir.

Şimdi ön siparişe hazır

D5-P5336, maliyet açısından optimize edilmiş birçok üç seviyeli hücre (TLC) SSD’den daha iyi performans göstererek çekirdekten uca büyük miktarda veriyi işlemek için tasarlanmıştır. Özellikle yapay zeka, makine öğrenimi, içerik dağıtım ağları ve nesne depolama gibi yoğun okuma gerektiren iş yükleri için uygundur.

Şirket sürücüyü ilk duyurduğunda Solidigm Stratejik Planlama ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Greg Matson şunları söyledi: “Yapay zeka gibi modern iş yükleri ve 5G gibi özellikler depolama ortamını hızla yeniden şekillendiriyor. İşletmeler ucuz, devasa veri setlerini verimli bir şekilde depolayabilen ve verilere hızlı bir şekilde erişebilen daha fazla yerde depolamaya ihtiyaç duyuyor. D5-P5336, değer, yoğunluk ve performans olmak üzere bu üç özelliği de sunuyor. QLC ile ekonomi oldukça caziptir ve HDD’lerden 6 kat ve TLC SSD’lerden 2 kat daha fazla veriyi aynı alanda TLC hızında depoladığınızı hayal edin.”

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!