MacOS cihazları, makinenizi ele geçirmek isteyen korsan uygulamalar tarafından hedef alınıyor

Sıradaki içerik:

MacOS cihazları, makinenizi ele geçirmek isteyen korsan uygulamalar tarafından hedef alınıyor

e
sv

Microsoft, telefonunuzun fotoğraflarına erişimi daha da kolaylaştıran bir Windows 11 özelliği ekliyor

19 Ocak 2024 23:47

Windows 11’e, ekran görüntülerini telefonunuzdan bilgisayarınıza aktarmayı çok daha kolay hale getirecek yeni bir özellik geliyor. Microsoft tarafından yapılan testler sayesinde, yakında telefonunuzdaki ekran görüntülerine doğrudan bilgisayarınızdan erişme ve düzenleme olanağına sahip olacaksınız.

Geliştiriciler için Windows Insider Programı, özellikleri genel sürüme aktarmadan önce geri bildirim toplamak amacıyla, Microsoft’un yakın gelecekte uygulamayı planladığı güncellemeleri veya yeni özellikleri temsil eden Windows 11’in deneysel yapılarını alan bir kanaldır.

Geliştirici Kanalında etkinleştirildiğinde, Windows 11 Yapı 23619 artık mevcut Telefon Bağlantısı özelliğinin yerini alacak ve telefonunuz ile bilgisayarınızı bağlamak için bu yeni özelliği kullanacak bir ‘Cihazlar Arası Deneyim Ana Bilgisayarı güncellemesine’ sahiptir.

Telefonunuz bağlandıktan sonra, telefonunuzda her ekran görüntüsü aldığınızda masaüstü bildirimlerinizde küçük bir açılır pencere belirecektir. Ardından ekran görüntünüzü doğrudan bilgisayarınızdan görüntüleme, düzenleme veya paylaşma seçeneğine sahip olacaksınız.

Basit ve sorunsuz paylaşım

Fotoğraflarınızı düzenlemek için kablo, mesajlaşma hizmeti ya da bulut depolama hizmeti aracılığıyla bilgisayarınıza gönderme zahmetini ortadan kaldırdığı için bu özelliğin Windows 11’in genel sürümünde resmi olarak yer almasından dolayı oldukça heyecanlıyım. Haftada en az bir kez, bilgisayarımda açmak için telefonumdan ekran görüntülerini kendime e-posta ile göndermem gerekiyor, bu nedenle bunun yerine masaüstümde görmezden gelmeyi veya açıp çalışmaya başlamayı seçebileceğim küçük bir bildirim olması inanılmaz derecede zaman kazandıracak.

Bu özellik aynı zamanda teknolojik açıdan becerikli olmayan ya da yeni bir fotoğrafı aktarmak için acele eden bizler için de gerçekten iyi olacak. Yardıma ihtiyaç duyabilecek birine, telefonunuzu bu özelliği kullanarak bilgisayarınıza bağladığınızda ekran görüntüsünü alabileceğinizi ve açılır pencerenin otomatik olarak görüneceğini açıklamak, ona uzun bir adım adım süreci açıklamaktan çok daha kolay.

Microsoft’un Windows 11’i geliştirmek için sürekli çalıştığını görmek her zaman iyidir – özellikle de bazı insanların Windows 10’dan yükseltme yapmak istemedikleri göz önüne alındığında. Bu güncelleme ayrıca, Ayarlar’daki Anlatıcı’da sesleri değiştirdiğinizde çökmelere neden olan bir hatanın giderilmesi ve Dosya Gezgini’nin performansını artırmak için daha fazla çalışma yapılması gibi bazı yararlı düzeltmelerle birlikte geldi.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!