Tesla güncellemesi yakında Waze benzeri navigasyon ve hız kamerası uyarıları sunabilir

Sıradaki içerik:

Tesla güncellemesi yakında Waze benzeri navigasyon ve hız kamerası uyarıları sunabilir

e
sv

Discord mobil uygulaması hepimizin beklediği 4 yeni yükseltmeye sahip

06 Aralık 2023 01:31

Discord Güncellemeleri İle Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatın

Bugün Discord, mobil uygulamasında çok ihtiyaç duyulan bazı güncellemeleri yayınlıyor ve bu da sonunda masaüstü sürümüne uygun bir alternatif gibi hissettirebilir.

Discord’u yıllardır telefonuma yüklemiş olmama rağmen sadece son çare olarak kullanıyorum. Bilgisayarımdaki sürümden daha yavaş, biraz daha hantal ve genel olarak daha az güvenilir bir deneyim oldu. On kereden dokuzunda farklı bir uygulama daha iyi bir seçenek olurdu. Ancak Discord ekibinin topluluğun yardımıyla üzerinde çalıştığı bazı iyileştirmeler sayesinde bu durum değişmek üzere olabilir.

Bu arada, Discord’un deneysel yapısını deniyorsanız, bazı güncellemelerin tanıdık geldiğini fark edebilirsiniz – bunun nedeni bugünkü güncellemenin nihayet ince ayarlı yükseltmeleri herkese sunmasıdır. Artık tüm mobil Discord kullanıcıları uygulamanın yükleme sürelerini iyileştirecek, telefonunuzun pil ömrünü uzatacak ve veri paketinizi daha verimli kullanacak yeni özelliklerinden yararlanabilecek.

Daha hızlı, daha verimli sohbet 

Discord uygulamasında yapılan en iyi güncelleme, artık çok daha hızlı açılıyor olması; yeni sürüm, uygulama açılış sürelerini iOS’ta %43, Android’de ise %55 oranında azaltıyor. Dahası, sunucular arasında geçiş yaptığınızda mobil uygulama artık dört kat daha az veri kullanıyor, böylece aylık limitinizden çok fazla yemeden konuşmalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Android kullanıcıları da yazılımın daha güvenilir olduğunu fark edeceklerdir. Ekip, geçtiğimiz yıl içinde Android telefon ve tablet kullanan kişiler için çökme oranını yarı yarıya azalttıklarını söylüyor.

 

Gece yarısı karanlık modu burada

Discord yükseltmeleri listemin ikinci sırasında uygulamanın nihayet düzgün bir karanlık moda sahip olması var. Discord’un eski Karanlık modu yeterince karanlık değildi, ancak neyse ki artık menüleri siyah yaparak hedefi vuran Gece Yarısı modu var – bu sadece öznel bir stil eklemekle kalmıyor, aynı zamanda OLED ekranlı telefonlarda daha az pil tüketimi sunuyor.

Profil resminize ve ardından Ayarlar dişli çarkına dokunarak uygulamanızın Görünüm ayarlarını görmek için aşağı kaydırabilirsiniz. Buradan Tema’ya dokunduğunuzda Geceyarısı’nı (ya da diğer ücretsiz Koyu ve Açık temaları) ya da Nitro için ödeme yaparsanız eğlenceli renk seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

 

Medya paylaşımı basitleştirildi

Bir DM aracılığıyla veya sunucunuzun resimli sohbetinde enstantane paylaşmak istiyorsanız, her şey çok daha düzenli hissettirmelidir.

Bu yeni güncelleme ile Discord mobil, ana sohbette büyük bir görüntü izi arasında gezinmek zorunda kalmadan kaydırabileceğiniz düzgün bir şekilde paketlenmiş bir galeri olarak resim ve video gönderme yeteneği kazandı.

Bu, eğlenceli enstantaneler veya klipler paylaşma yeteneğini kaybetmeden konuşmalarınızı daha net tutmanıza yardımcı olacaktır.

 

Daha temiz çağrı kullanıcı arayüzü

Son olarak, sesli ve görüntülü arama kullanıcı arayüzü, hareket halindeyken görüşme yaparken daha sezgisel ve “rahat” bir alan sunmak için yeniden tasarlandı. Ayrıca, deneysel yapıdaki deneyimlerimize dayanarak, görüşmenin diğer üyeleriyle Discord’un dahili oyunlarından birine atlamak artık biraz daha sorunsuz.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!