Microsoft’un yeni Windows AI Studio geliştirici aracı

Sıradaki içerik:

Microsoft’un yeni Windows AI Studio geliştirici aracı

e
sv

Bu yeni mini PC, kompakt bir güç merkezi

20 Aralık 2023 03:14

Bu yeni mini PC, belleği ve SSD’yi yükseltmenize olanak tanıyan kompakt bir güç merkezidir – ve hatta daha da fazla hız elde etmek için performansını ‘overclock’ edebilirsiniz.
MeLE’in yeni Overclock4C mini bilgisayarı daha yüksek hız ve çoklu görev özellikleri sunuyor
En iyi mini PC’ler kompaktlık, taşınabilirlik, düşük güç tüketimi sunar ve bir dizi görev için idealdir, bu da onları hem iş hem de kişisel kullanım için uygun maliyetli ve yerden tasarruf sağlayan bir çözüm haline getirir.

MeLE mini PC ailesinin son üyesi Overclock4C, 12. nesil dört çekirdekli Alder Lake N95 Intel işlemcisi sayesinde bu tür pek çok cihazdan daha yetenekli. MeLE, yeni cihazın Celeron N5105 Jasper Lake CPU ile donatılmış olan selefi Overclock 3C’den %33 daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Bu yeni modeldeki depolama 512GB NVMe SSD’ye yükseltildi ve 16GB RAM ile birlikte geliyor. İstenirse hem bellek hem de depolama alanı sırasıyla 32GB ve 4TB’a kadar yükseltilebilir. Cihaz ayrıca 2TB’a kadar ek çıkarılabilir depolama için bir micro SD kart yuvası içeriyor.

Çeşitli bağlantı seçenekleri
Overclock4C’de iki HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir USB 3.2 Gen 2 Tip-C, bir USB Tip-C (yalnızca güç), iki USB 3.2 Gen 2 Tip-A, bir USB 2.0 Tip-A, bir Gigabit Ethernet ve bir 3,5 mm ses bulunur.
Yeni modelin öne çıkan özelliklerinden biri de aynı anda üç ekranı destekleyebilmesi (HDMI bağlantı noktaları ve tam boyutlu USB-C aracılığıyla).

Kablosuz bağlantı açısından Overclock4C mini PC, Wi-Fi 6 MU-MIMO ve Bluetooth 5.2’ye sahiptir.
Adına rağmen Overclock4C hız aşırtmayı (CPU frekansını artırarak güçlendirme) desteklemiyor, ancak güç limitlerini (PL1, PL2, vb.) ayarlamanıza izin veriyor, bu da performansı biraz artırabilir.

Mini PC önceden yüklenmiş Windows 11 Pro ile birlikte gelir, ancak Linux da çalıştırabilir.

 

Daha fazla haber için;

Microsoft’un yeni Windows AI Studio geliştirici aracı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!