Microsoft bu Windows 11 yazıcı kabusunu düzeltti

Sıradaki içerik:

Microsoft bu Windows 11 yazıcı kabusunu düzeltti

e
sv

Microsoft’un yeni Windows AI Studio geliştirici aracı

19 Aralık 2023 22:57

Windows AI Studio Dizinindeki En Güncel Yapay Zeka Teknolojileri

Şirket, programcıların üretken yapay zekayı uygulamalara entegre etmelerine yardımcı olmak için tasarlanan yeni bir geliştirici aracı olan Windows AI Studio’nun yalnızca Linux üzerinde çalıştığını açıkladı.

Özellikle, ilk olarak Nisan 2018’de kullanıma sunulan bir LTS Linux dağıtımı olan Ubuntu 18.04 Bionic Beaver veya daha yenisini gerektiriyor.

Microsoft ayrıca “tüm hesaplamanın yerel olarak gerçekleştiğini” vurgulayarak, kullanıcıların yapay zeka iş yüküne ayak uydurmak için oldukça güçlü bir makineye sahip olmaları gerektiğini öne sürüyor.

Windows AI Studio Ubuntu üzerinde çalışır – Windows üzerinde değil

Redmond’un uzmanları, Windows AI Studio kullanıcılarının Linux’a Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) aracılığıyla erişmelerini öneriyor, böylece elbette tam işlevli Windows 11 sürümlerini çalışır durumda tutabilecekler. (Microsoft hala Windows 11’in yaygınlaşması konusunda sıkıntı yaşıyor. Windows 10’un %68’lik oranına kıyasla tüm yüklemelerin yalnızca %27’sini oluşturuyor).

Uygulama, “Azure AI Studio Kataloğu ve Hugging Face gibi diğer kataloglardaki son teknoloji yapay zeka geliştirme araçlarını” bir araya getiriyor. Manhattan merkezli şirket 2022 yılında Microsoft ile stratejik bir ortaklığa girmiş ve Hugging Face Hub Model Kataloğunu bu yazın başlarında doğrudan Azure Machine Learning Studio içinde kullanıma sunmuştu.

Microsoft ayrıca “Windows AI Studio’nun önizleme için yalnızca Nvidia GPU’larda çalışacağını” belirtti, bu da aracı kullanmak istiyorsanız programlama için en iyi dizüstü bilgisayarlardan birini düşünmenizin zamanı gelmiş olabileceği anlamına geliyor.

Windows AI Studio ayrıca bir Visual Studio Kod Uzantısı olarak paketlenmiştir, bu nedenle VS Code’un yüklü olması bir zorunluluktur. AI Studio VS Marketplace’te mevcuttur.

Windows AI Studio’nun piyasaya sürülmesinden bu yana, bazı kullanıcılar GitHub’a giderek Linux’u hiç kullanmak zorunda kalmamayı tercih ettiklerinden şikayet ettiler, ancak diğerleri teknik sınırlamalara rağmen araca Windows makinelerinde çok fazla ek karmaşıklık olmadan erişebildikleri için oldukça memnun kaldılar.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!