Microsoft, Android için Copilot uygulaması başlattı

Sıradaki içerik:

Microsoft, Android için Copilot uygulaması başlattı

e
sv

Beyaz Saray Apple Watch yasağını kaldırmayı reddediyor

28 Aralık 2023 00:07

Beyaz Saray Apple Watch yasağını kaldırmayı reddediyor, Apple da temyize gidiyor

Apple Watch yasağı, Biden yönetiminin müdahale etmemeyi ve satışları durdurma kararını tersine çevirmeyi seçmesinin ardından şimdi tam olarak yürürlükte – ve Apple şimdi “kesinlikle katılmadığı” bir karara itiraz edeceğini söyledi.

Özetlemek gerekirse: Apple’a, Masimo adlı bir şirketle yaşadığı sensör patenti anlaşmazlığı nedeniyle Apple Watch 9 ve Apple Watch Ultra 2’nin ABD’deki satışlarını durdurması söylendi. Bu ürünleri artık doğrudan Apple’dan satın alamazsınız ve ABD’ye ithalatı da durdurulduğu için yakında üçüncü taraf perakendecilerden de kaybolacaklar.

BBC ve 9to5Mac’e göre, Beyaz Saray’ın olaya müdahil olma fırsatına sahip olduğu 60 günlük süre şu anda olaysız bir şekilde geçti ve bu da ABD’deki Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) tarafından verilen kararın hala geçerli olduğu anlamına geliyor.
Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Temsilcisi Büyükelçi Katherine Tai’nin ofisinden Salı günü yapılan açıklamada, ITC’nin kararının “dikkatli istişareler” sonucunda geri alınmaması kararına varıldığı belirtildi. Bu, Apple’ın bir yasaktan kaçınmak için son gerçek umuduydu.

Sonraki adımlar
Apple, tahmin edebileceğiniz gibi, pek memnun değil. 9to5Mac’e yapılan açıklamada karara “kesinlikle katılmıyoruz” denildi ve şirket şimdi yasağın kaldırılması için resmi itiraz da dahil olmak üzere “tüm önlemleri aldığını” doğruladı.

“Apple’da, kullanıcıların hayatlarını anlamlı bir şekilde etkileyen ürünler ve hizmetler yaratmak için yorulmadan çalışıyoruz” denilen açıklamada, “milyonlarca insanın” Apple Watch’taki “bilimsel olarak doğrulanmış” özelliklerden yararlandığı belirtiliyor. Bu da sensör teknolojisinin Masimo’dan alınmak yerine tamamen Apple’ın kendi çalışması olduğunu gösteriyor.

Tüm bunların ne kadar süreceği tam olarak belli değil, ancak ABD’deki Gümrük ve Sınır Koruma (CBP) kuruluşunun 12 Ocak’ta Apple Watch 9 ve Apple Watch Ultra 2’nin tartışmalı unsurlar olmadan yeniden tasarlanmış versiyonlarının satışa sunulup sunulamayacağı konusunda bir karar vermesi bekleniyor.

Şu an için, aygıtınız hala garanti kapsamında olduğu ya da AppleCare tarafından korunduğu sürece onarımlar ve değişimler etkilenmiyor. Apple, normal hizmetin “mümkün olan en kısa sürede” yeniden başlatılmasını istediğini söylüyor, bu nedenle bu alanı izleyin.

 

Daha fazla haber için;

Microsoft, Android için Copilot uygulaması başlattı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!