Samsung yanlışlıkla bir RISC-V CPU çıkarma planlarını açıkladı

Sıradaki içerik:

Samsung yanlışlıkla bir RISC-V CPU çıkarma planlarını açıkladı

e
sv

Apple, yeni bir patente göre cihazları için gerilebilir ekranlar üzerinde çalışıyor olabilir

30 Haziran 2024 01:32

Apple’ın uzun zamandır katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyordu, ancak yeni bir patent, yaklaşmakta olan çok sayıda Apple ürünü için geliştirilmekte olan esneyen ekranların yanı sıra bükülen ekranların da olabileceğini gösteriyor.

AppleInsider tarafından tespit edilen patent basitçe “Esneyebilen Ekran” başlığını taşıyor ve standart bir OLED ekran gibi çalışmaya devam ederken farklı yüzeylerin ve şekillerin etrafını sarabilen bir ekranı tanımlamaya devam ediyor.

Patent özellikle Apple portföyündeki herhangi bir cihazdan bahsetmese de, potansiyel olarak birçoğu için kullanılabilir. Örneğin, hoparlörün üst kısmının etrafında kıvrılan bir ekrana sahip bir HomePod hayal edin.

Patent, ekli mucitlerin sayısı açısından dikkate değer: Alışılagelmiş 10 kadar mucit yerine 55. Ancak, patentlerde her zaman olduğu gibi, bu sadece bir şirketin neyi araştırmak için zaman harcadığının bir göstergesidir – bu teknolojiyi gerçek bir üründe göreceğimizin garantisi yoktur.

Bu nasıl kullanılabilir

Gelecekteki bir HomePod’un cihazın etrafına uzanan ve sarılan bir ekrana sahip olabileceğinden daha önce bahsetmiştik ve böyle bir ekran katlanabilir bir iPhone’da da kullanım alanı bulabilir – söylentilerde olduğu gibi telefonun dış kısmında sarılabilir bir ekrana sahip olmasını sağlayabilir.

Bir de Apple Watch var. Apple Watch 10’un bazı tasarım değişikliklerini beraberinde getireceği düşünülüyor, ancak gelecekteki bir model bileği çepeçevre saran bir ekrana sahip olabilir (Apple aslında geçmişte bunu ima eden patentler sunmuştu).

Patentte telefonlar ve saatlerin yanı sıra dizüstü bilgisayarlar, akıllı gözlükler, sanal gerçeklik başlıkları ve kiosk ve araba ekranlarından da bahsediliyor. Bu teknoloji, üzerinde geliştirmeler devam ederse pek çok Apple ürününde kendine yer bulabilecek bir teknoloji.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!