Üzgünüz, ama Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy S20’nizden vazgeçmenin zamanı gelmiş olabilir

Sıradaki içerik:

Üzgünüz, ama Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy S20’nizden vazgeçmenin zamanı gelmiş olabilir

e
sv

Apple Vision Pro ile Uzamsal Personaları Keşfedin

02 Nisan 2024 21:53

Apple Vision Pro üzerindeki ilk heyecan azalmış olsa da, Apple hala birden fazla Persona’nın birlikte çalışmasına ve oynamasına olanak tanıyan yeni bir güncelleme de dahil olmak üzere yeni güncellemeler geliştirmek ve sunmakla meşgul.

Apple, Vision Pro’yu tanıttığında ve geçen yıl bana ilk test sürüşümü yaptırdığında bu özelliği kısaca göstermişti, ancak şimdi uzamsal Personalar Vision Pro karma gerçeklik kulaklıklarında yayında.

“Spatial Personas “ı anlamak için Personas kısmıyla başlamanız gerekiyor. Vision Pro’nun uzaysal (veya 3D) kameralarını kullanarak kendinizin bu tekinsiz vadideki 3D temsillerini yakalıyorsunuz. Kulaklık bu verileri kullanarak yüzünüzü, başınızı, gövdenizin üst kısmını ve el hareketlerinizi taklit edebilen ve FaceTime ve diğer video görüşmelerinde (destekleniyorsa) kullanılabilen bir 3D temsilinizi oluşturuyor.

Spatial Personas iki önemli şey yapıyor: size iki (veya daha fazla) avatarı tek bir alana yerleştirme ve farklı ekranlarla veya aynı ekranla etkileşime girmelerini ve bunu mekansal olarak farkında bir alanda yapmalarını sağlıyor. Tüm bunlar Vision Pro kullanıcılarının yeni bir “uzamsal Persona” düğmesi görecekleri bir FaceTime görüşmesinin sınırları içinde gerçekleşiyor.

Bu özelliği etkinleştirmek için visionOS 1.1 güncellemesine ihtiyacınız olacak ve karma gerçeklik başlığını yeniden başlatmanız gerekebilir. Bundan sonra, FaceTime Persona araması sırasında istediğiniz zaman uzamsal simgeye dokunarak özelliği etkinleştirebilirsiniz.

Neredeyse birlikte

Spatial Personas, bu özelliği Apple’ın SharePlay’i ile birleştirerek ortak çalışmayı ve ortak izleme deneyimlerini destekliyor.

Bu, aynı filmi veya TV şovunu izlemek için “yan yana oturmanıza” (Personaların popoları, bacakları veya ayakları yoktur, bu nedenle “oturma” varsayılan bir deneyimdir) izin verecektir. Bir Ortamda (gerçek dünyanız Yosemite gibi seçilen bir ortam lehine kaybolana kadar Vision Pro’nun dijital tacını döndürürsünüz) çok oyunculu oyunlar da oynayabilirsiniz. Çoğu Vision Pro sahibi, uzamsal avatarları bir oyun masası etrafında konumlandıran “Oyun Odası “nı seçebilir. Bir uzamsal Persona çağrısı, aynı anda beş uzamsal Persona’nın katıldığı gerçek bir grup etkinliği haline gelebilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!