AMD Ryzen 9000 CPU’lar, meraklıların yeni nesil çiplerden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacak şık bir numaraya sahip oluyor

Sıradaki içerik:

AMD Ryzen 9000 CPU’lar, meraklıların yeni nesil çiplerden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacak şık bir numaraya sahip oluyor

e
sv

Android, Google Pixel 9 Pro Fold için tam zamanında kullanışlı yeni bir bölünmüş ekran moduna kavuşuyor

02 Temmuz 2024 22:59

Google, yeni donanım, yazılım ve muhtemelen birçok yapay zeka özelliğini göstermeyi planladığı tarih olarak 13 Ağustos 2024’ü belirledi. Ancak şimdi, yeni bir rapor bize yeni cihazların bazı yetenekleri hakkında daha iyi bir fikir veriyor.

Bizler Google Pixel 9 ve Pixel 9 Pro ile üçüncü nesil Pixel Watch’u beklerken, Google aynı zamanda Pixel Fold’un halefi olan yeni nesil katlanabilir cihazını da tanıtmaya hazırlanıyor olabilir.

Android Authority, muhtemelen Pixel 9 Pro Fold olarak adlandırılacak bir sonraki katlanabilir cihazın bazı yeni bölünmüş ekran işlevlerine sahip olacağını bildirdi. Böylece, cihazı dikey yönde kullanıyorsanız, ekranı kolayca bölebilir ve iki uygulamayı yan yana, soldan sağa çalıştırabilirsiniz.

Keşif, “portre katlanabilir” özelliğine sahip bu işlevsellik için kod içeren Android 14 QPR2 sürümünde yapıldı. Bir sonraki Pixel Fold’un kare en-boy oranına sahip olmasının beklendiği düşünüldüğünde, bu oldukça iyi bir şekilde sıralanıyor ve Android Authority de bize burada bir haber veriyor. Raporda, Pixel 9 Pro Fold’daki ana ekranın muhtemelen 2076 x 2152 olacağı belirtiliyor, çünkü kod bunu dikey yönlendirme için varsayılan çözünürlük olarak not ediyor.

Bu, çoklu görevler için ilk neslin bazı sorunlarına cevap veren, gelecek katlanabilir için güzel bir yaşam kalitesi yükseltmesi olacaktır. İddia edilen bu çözünürlük, ana ekranın kare en boy oranını benimseyeceği söylentileriyle de uyumlu.

Elbette, Google’ın tüm bunları resmi olarak onaylamasını beklememiz gerekecek, ancak kodda olduğunu düşünürsek, bunların en azından bir kısmını görme şansımız yüksek. Ancak, kodlar değişebilir.

Muhtemelen, Pixel 9 Pro Fold veya Pixel Fold 2, söylentilere göre Tensor G4 çipi biçiminde işlem gücü açısından bir yükseltme alacak. Google’ın etkinlikte muhtemelen Pixel 9 ve Pixel 9 Pro’yu sergileyeceği düşünüldüğünde, herhangi bir yeni silikon kesinlikle yeni cihaz üçlüsüne güç verecek ve muhtemelen Gemini işlevselliğini ve daha gelişmiş özellikleri etkinleştirecektir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!