Büyük Samsung Galaxy S24 sızıntısı üç telefonun da tasarımını ve özelliklerini gözler önüne seriyor

Sıradaki içerik:

Büyük Samsung Galaxy S24 sızıntısı üç telefonun da tasarımını ve özelliklerini gözler önüne seriyor

e
sv

Zoom, toplantı uygulamasının Apple TV sürümünü gizlice yayınladı

04 Aralık 2023 00:29

Continuity Camera sayesinde iPhone kullanıcıları artık büyük ekranlı Zoom toplantılarını rahat bir koltuğun konforunda gerçekleştirebiliyor.
Bütün yıl bunu duymak için beklediğinizi biliyorum: Zoom’u 2. nesil veya sonraki Apple TV 4K’nızda kullanabilirsiniz. Dün AppleInsider, Sigmund Judge’ın tvOS App Store’da sessizce ortaya çıkan “Zoom – for Home TV” uygulamasıyla ilgili bir gönderisini tespit etti.

Bu yılın başlarında Apple’ın tvOS 17 güncellemesi, Apple TV için Devamlılık Kamerası’nı etkinleştirerek, yayın kutusunun 2. nesil veya daha yeni bir sürümüne sahip olan herkesin iPhone veya iPad’lerini TV’de FaceTime için bir web kamerası olarak kullanmasını mümkün kıldı. iPhone aynı şeyi macOS üzerindeki toplantılar için de yapabiliyor.
Zoom’un yeni uygulamasını kullanmak oldukça basit. Uygulamada oturum açmak, çoğu üçüncü taraf video akış uygulamasında oturum açmaya benziyor – ya telefonunuzdaki bir eşleştirme URL’sini ziyaret ederek TV’de görüntülenen bir kodu giriyorsunuz ya da ekrandaki kimlik bilgilerini manuel olarak giriyorsunuz.

Giriş yaptıktan sonra, telefonunuzu bağlamak Apple TV’deki FaceTime ile aynıdır. Zoom, telefonunuza bağlanmanızı isteyecektir. Apple TV’yi birden fazla kullanıcıyla paylaşıyorsanız, yakındaki aygıtlara sahip hesapların bir listesini getirir ve seçim yaptıktan sonra telefonunuzda bir bildirim alırsınız – bağlantıyı kabul edin ve yarışlara başlayın. Ya da toplantıya, sanırım.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde, oturum açtıktan sonra ekranın nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Elimde ikinci bir telefon ya da kamera yoktu ve Devamlılık Kamerası fotoğraf çekerken video akışı göndermiyor. Ama olsaydı, TV’nin fotoğrafını çekmek için iPhone’umun kamera uygulamasını açmadan önce kameranın gördüğü son şeyin bulanık bir anlık görüntüsü yerine görüntüde yüzümün canlı bir görüntüsünü görürdünüz. Muhtemelen en iyisi bu.
Zoom App Store listesine göre, Apple TV uygulaması, toplantı başlatma veya toplantılara katılma, kişileri toplantılara davet etme ve toplantı içi sohbetleri görüntüleme gibi uygulamanın diğer sürümlerindeki bazı özelliklere sahip olacak. Android OS ve Sky TV’ler için benzer başlıklı bir uygulama sayfası olmasına rağmen, Zoom henüz sitesinde Apple TV uygulamasını belgelemiş görünmüyor. Yine de kullanımı kolay ve evden çalışıyorsanız ve çenenize doğrultulmuş bir dizüstü bilgisayar kamerası olmadan koltuğunuzdan toplantı yapmak veya minimum kurulumla bir ofis toplantı odasında bir TV kullanmak istiyorsanız güzel bir özellik.

 

Daha fazla haber için;

Büyük Samsung Galaxy S24 sızıntısı üç telefonun da tasarımını ve özelliklerini gözler önüne seriyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!