Bu şeytani Android zararlı yazılımının sinsi bir USP’si var

Sıradaki içerik:

Bu şeytani Android zararlı yazılımının sinsi bir USP’si var

e
sv

Yeni Samsung Galaxy A serisi telefonlar ufukta görünüyor

10 Şubat 2024 02:50

Görünüşe göre yeni Samsung Galaxy A serisi telefonlar ufukta görünüyor, zira teknoloji uzmanı Evan Blass Samsung Galaxy A55 ve Samsung Galaxy A35’e ait olduğu iddia edilen resmi görselleri X’te (resmi olarak Twitter) paylaştı.

Blass’ın renderları hem ön hem de arka yüzün net bir görüntüsünü ve Siyah, Yeşil, Pembe ve Beyaz olmak üzere dört renk seçeneği sunuyor ve bazı karışık tepkilere yol açtı.

Hem Samsung Galaxy A55 hem de Galaxy A35, geçen yıl Galaxy A25 ve Galaxy A15 modelleriyle piyasaya sürülen ve telefonlara yanlarında yükseltilmiş bir kenar vererek güç ve ses tuşlarını daha belirgin hale getiren “Tuş Adası” tasarımına sahip görünüyor. Galaxy A35 de tasarımında hoş bir güncelleme almış gibi görünüyor, çünkü ön kameradaki U şeklindeki çentiği daha modern bir delikli kamera kesimi lehine terk edecek gibi görünüyor.

Galaxy A55 için bir başka hoş karşılama yükseltmesi, önceki modelin plastik kullanımına bir iyileştirme olacak olan Galaxy A55 için alüminyum bir çerçeve olabilir. Bununla birlikte, fırçalanmış metal efektli plastik olabilirken, Galaxy A35’in Galaxy A34 gibi plastik bir çerçeve tercih etmesi muhtemeldir.
Her iki tasarım da orta sınıf telefonlar için alışılmadık olmayan daha büyük bir alt çene ile dikkat çekici çerçevelere sahiptir. Ancak Xaomi Redmi Note 13, Honor Magic6 Lite ve OnePlus Nord 3 5G gibi birçok bütçe ve orta sınıf telefonun çerçevelerini inceltmeyi başardığını belirtmek gerekir. Bu durum, bazı kullanıcıların kalın çerçevesi ve büyük “Thanos tarzı” çenesi nedeniyle yeni tasarımla dalga geçmesine neden oldu.

Bu renderlardan anlaşılmasa da, önceki sızıntılara göre Galaxy A55’in Samsung Galaxy A54’ten daha büyük olacağı düşünülüyor ve bu da olası metal çerçeveyle birlikte A55’in daha premium bir telefon alanına adım atabileceğini gösterebilir.

Hatta bir render, arka planda su sıçramış telefonları gösteriyor, bu da Galaxy A54 ve Galaxy A34 ile geliştirilmiş veya en azından aynı IP67 direnç derecesine işaret edebilir.

Evan’ın sızıntıları doğruysa, Galaxy S ve Galaxy A modellerinde birleşik ve net bir tasarıma doğru daha fazla adım atıldığını gösteriyor.
Samsung Galaxy A55’in 120Hz yenileme hızı ve FHD+ çözünürlüğü destekleyen 6,5 inç AMOLED ekran kullanacağı söyleniyor. Bu arada, A35’in aynı çözünürlük ve yenileme hızını takip etmesi, ancak biraz daha büyük bir 6,6 inç ekrana sahip olması bekleniyor.

Samsung Galaxy A55’in, GSMarena’ya göre Geekbench’te tek çekirdekli performans testinde 1.180 puan ve çok çekirdekli performans testinde 3.536 puan alan yepyeni Exynos 1480 çipini kullandığına inanılıyor. Bu, Galaxy A54’ün 1.108 puanlık tek çekirdekli ve 2.797 puanlık çok çekirdekli performansına kıyasla çarpıcı bir gelişme.

Samsung Galaxy A35’in geçen yılki Galaxy A54 ile aynı çip olan Exynos 1380 ile donatılacağı düşünülüyor. Bu da bazı performans ve pil ömrü iyileştirmeleri sunacaktır.

Her iki telefonun da 12GB’a kadar RAM ve microSD kart yuvası kullanılarak genişletilebilen 128GB ila 256GB depolama alanını desteklediğine inanılıyor. Ayrıca, aynı 25W hızlı şarj da dahil olmak üzere daha önce olduğu gibi aynı 5.000mAh pillerle birlikte gelmeleri bekleniyor.

Her iki telefonda da işletim sisteminin Android 6 tabanlı Samsung’un en yeni One UI 14 olması muhtemel. Çıkış tarihleri doğrulanmamış olsa da, Samsung Galaxy A54, A53 ve A52’nin kendi yıllarının Mart ayında piyasaya sürülmesi nedeniyle her iki modelin de bu yıl Mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!