Huawei telefonlar Google uygulamalarını kötü amaçlı yazılım olarak işaretliyor

Sıradaki içerik:

Huawei telefonlar Google uygulamalarını kötü amaçlı yazılım olarak işaretliyor

e
sv

Yeni kıyaslamalar Apple’ın M3’ün M2’den %20 daha güçlü olduğu iddiasını kanıtlayabilir

01 Kasım 2023 22:54

Apple’ın ‘Scary Fast’ etkinliği sırasında M3 çipini ve iki MacBook Pro modeli ve iMac dahil olmak üzere çeşitli M3 destekli Mac cihazlarını tanıtmasının ardından akıllara gelen soru, M3’ün M2’den ne kadar daha güçlü olduğuydu.

Apple, açılış konuşmasında M3 silikonunun M2’den yaklaşık %20 daha hızlı olduğunu söyledi ve BGR’nin yeni bir raporuna göre, yakın zamanda sızdırılan kıyaslama sonuçları sayesinde bu sayı tutuyor gibi görünüyor. Geekbench test sonuçları, temel M3 çipinin tek çekirdekli skorunun yaklaşık 3.000, çok çekirdekli skorunun ise yaklaşık 11.700 olduğunu gösteriyor. Bunu, tek çekirdekli ve çok çekirdekli için sırasıyla 2.570 ve 9.600 puan alan M2 ile karşılaştırın.

M3 silikonunu test etmek için hangi Mac cihazının kullanıldığını kesin olarak bilmesek de, Bloomberg’den Mark Gurman daha önce o zamanlar söylenti olan “Mac 15,3” modelinin bir MacBook Pro olduğunu ve şu anda onaylanan 14 inçlik modele en yakın model olduğunu belirttiği için (15,3’ün başlangıçta 13 inçlik bir model olduğu düşünülüyordu) büyük olasılıkla 14 inçlik M3 MacBook Pro idi.

M3 iMac 24 inç için daha fazla benchmark sızıntısı ortaya çıkarsa, sonuçlar büyük olasılıkla taşınabilir güç yönetimi kısıtlamaları olmadan daha da büyük bir gelişme olacaktır. M3 Max ve M3 Pro çiplerinin skorları, test edilen cihazdan bağımsız olarak bundan daha da yüksek olmalıdır.

M3 gerçekten etkileyici bir şeye dönüşüyor gibi görünüyor
Bu kıyaslama sonuçlarını görmek, M3 silikonunun halihazırda ne kadar etkileyici olduğunu ortaya koyuyor ve henüz M3 çipleriyle çalışan Mac cihazları için tam test ve incelemelere sahip değiliz.

Daha önce, Apple’ın iddialarına dayanarak bu yeni çiplerin Mac oyunlarını nasıl sonsuza dek değiştireceğini yazmıştım. Şimdi elimizde M3 ve M2 arasında %20’lik bir performans artışı olduğunu gösteren erken bir test olduğuna göre, gerçekler bu iddiaları destekliyor gibi görünüyor.

M3 Max ve Pro versiyonlarının yanı sıra çeşitli cihazlarla yapılan oyun kıyaslama testlerinin tamamında temel M3 çipinin ne kadar daha iyi performans gösterdiğini görmek ilginç olacak. Ayrıca ham performans artışının Dinamik Önbellekleme, donanım hızlandırmalı ışın izleme ve örgü gölgeleme gibi M3 silikonunda yer alması beklenen çeşitli diğer özelliklerle ne kadar iyi eşleştiğini bilmek de büyüleyici olacak. Apple’ın SoC’sinin ayrı bir grafik kartı seçeneğinin yerini alması ve hatta Apple’ın AMD kartlarını kullanan son ayrı seçeneğini performans açısından geçebileceğinden bahsetmiyorum bile, ki bu kulağa oldukça gerçek dışı geliyor.

 

Daha fazla haber için;

Video uygulaması Detail’in yeni özelliği iPhone’ları kullanarak çok kameralı podcast’ler kaydetmenize yardımcı oluyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!