Bu zarif iPhone kamera hilesi, sesinizden başka hiçbir şey kullanmadan fotoğraf çekmenizi sağlayacak

Sıradaki içerik:

Bu zarif iPhone kamera hilesi, sesinizden başka hiçbir şey kullanmadan fotoğraf çekmenizi sağlayacak

e
sv

Yeni bir iPhone 16 kılıfı sızıntısı bu yılın arka kamera tasarımına işaret ediyor

31 Mart 2024 22:11

iPhone 16 ile ilgili sızıntıların ardı arkası kesilmiyor ve son sızıntı da denenmiş ve güvenilir bir ön bilgi kaynağından geliyor: kılıf tasarımları. Yeni sızdırılan bir kılıf kalıbı, iPhone 16 ve iPhone 16 Plus’ın arka kamera tasarımını bir kez daha ortaya çıkarmış görünüyor.

Bu özel sızıntı, seri ihbarcı @SonnyDickson’dan (MacRumors aracılığıyla) geliyor ve Apple’ın bu yıl daha ucuz iPhone modellerinin arkasındaki iki lens söz konusu olduğunda dikey hap şeklindeki görünümü gösteriyor.

Bu daha önce de karşılaştığımız bir söylenti, ancak aynı çizgide ne kadar çok sızıntı görürsek, doğru olduklarına inanma eğilimimiz o kadar artıyor – yine de Apple resmi bir lansman yapana kadar (muhtemelen Eylül ayında) hiçbir şey kesin değil.

Yeni tasarımı gösteren görsellerin yanı sıra, sızdırılan şemalar, kasa kalıpları ve yeni kamera hizalamasını ortaya çıkaran sahte üniteler de gördük, bu nedenle Apple’ın bu yıl benimsediği tasarım yaklaşımı bu değilse yanlış olması gereken çok sayıda sızıntı var.

Daha fazla uzaysal video mu?

Son iPhone’lar iki arka kamerayı kare bir çıkıntıya çapraz olarak yerleştirdi. Bu yeni sızıntılarda gördüğümüz dikey hizalama Apple tarafından daha önce de kullanıldı, ancak bunu bulmak için 2020’deki iPhone 12’ye kadar geri gitmeniz gerekiyor.

Neden geri dönüş yapıldığına gelince, bunun nedeni uzamsal video olabilir gibi görünüyor: iPhone 15 Pro ve Pro Max bu özel 3D-geliştirilmiş video formatını kaydedebilirken (Apple Vision Pro’da görüntülenebilir), daha ucuz olan iki 2023 modeli kaydedemiyor.

Çift kameranın dikey olarak hizalanması, uzamsal video kaydını mümkün kılarak daha fazla telefona ve daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilir. Belki Apple mühendisleri de yeni hizalamanın görünümünü beğenmiş ve bir değişiklik yapmanın zamanının geldiğini düşünmüşlerdir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!