Gözünüzden Kaçan 5 Yeni Steam Oyunu, Eylül Ayı

Sıradaki içerik:

Gözünüzden Kaçan 5 Yeni Steam Oyunu, Eylül Ayı

e
sv

Yazarak Oynanan RTS Oyunu

02 Eylül 2019 14:00

Yazarak oynanıyor, ancak gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Bu, Touch Type Tale’in yazma olayı genellikle “I’m in” gereken kadar kelime. Diğer türlerin üzerine yerleştirilmiş yazma modu, oyunu ne derseniz saçmalığını beğendim – neden daha fazla oyun bunu düşünememiş? – ama dürüstçe Touch Type Tale’in bu kadar eğlenceli olmasını beklemiyordum. Burada beklediğimden daha fazla derinlikli ve akıllı bir tasarım var.

Gerçek zamanlı strateji ilerledikçe, Touch Type Tale basit bir oyundur, ancak ilk yaptığımdan çok daha fazlasını size verir. Her seviye, bina arsalarını veya mevcut savunma yapılarını bulacağınız düğümleri bağlayan yolların petek yapısına sahip tek ekranlı bir 2D haritadır. Bir arsada para kazanmak için bir çiftlik inşa edebilir, kılıç ustaları veya mızrakçılar veya okçular veya süvari toplayan birkaç askeri binadan birini kurabilirsiniz. Bunların hepsi elbette yazarak yapılır.

Her yol üzerinde, birimlerinizin o yolda yürümesini söyleyen kısa bir küçük harf olacaktır. Binalar büyük harfler kullanır ve bu kelimeyi yazmak, bina ile etkileşim kurduğunuz bir alt ekran açar. Bir çiftlikte, çiftçilerinizi dört arazide çalışacak şekilde ayarlamak için mümkün olduğunca çabuk dört kelime daha yazmanız gerekir. Bir kışlada kelimeyi yazmaya başlamak, işe alım işlemini başlatır; bu, onu durdurmak için başka bir kelime yazana kadar otomatik olarak devam eder (veya bir birim limitine çarpıyorsunuz).

O zaman bir çiftlikten hasat gibi sadece tek bir harf yazmayı gerektiren bazı komutlar var (hızlı para, bebek!). Komut türleri arasında ayrım yapmayı kolaylaştıran ve hepsini doğrudan kafanızda tutan akıllıca bir karışım uygulamışlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!