Microsoft, Bing Yapay Zeka’nın Görüntü Oluşturucusunu dizginliyor – ve sonuçlar pek mantıklı değil

Sıradaki içerik:

Microsoft, Bing Yapay Zeka’nın Görüntü Oluşturucusunu dizginliyor – ve sonuçlar pek mantıklı değil

e
sv

X’in yeni kontrolü yalnızca doğrulanmış hesapların bir gönderiyi yanıtlamasına izin veriyor

0 okunma — 10 Ekim 2023 12:55

Eski adıyla Twitter olan X, yanıtları yalnızca doğrulanmış hesaplarla sınırlayan yeni bir kontrol getirdi. Ancak bu kontrol ücretli hesaplarla sınırlı değil. X Premium için ödeme yapmayan kullanıcılar da doğrulanmamış kullanıcıların gönderilerini yanıtlamasına izin vermemeyi seçebiliyor.

Özelliğin kullanıma sunulmasından saatler sonra Elon Musk, bu yeni kontrolün “spam botlara karşı bir bota yardımcı olması gerektiğini” söyledi.

Twitter ilk olarak 2020 yılında yanıtları “Takip ettiğiniz hesaplar” ya da “Yalnızca bahsettiğiniz hesaplar” ile sınırlama kontrolünü kullanıma sundu. Ancak o dönemde kullanıcılar bu ayarı yalnızca bir tweet göndermeden önce seçebiliyordu. Twitter 2021’de bu özelliğin kapsamını, kullanıcıların bir tweet yayınlandıktan sonra yanıtları kontrol etmesine izin verecek şekilde genişletti. Kullanıcılar, yanıtlar kısıtlanmış olsa bile bir gönderiden alıntı yapmaya devam edebiliyor.

X, aboneliğin avantajlarından biri olarak sohbet ve aramada öncelikli sıralama sunarak doğrulanmış hesaplara zaten önem veriyor. Yanıtları yalnızca doğrulanmış hesaplarla sınırlandıran yeni kontrol ile X şimdi ücretli kullanıcıların daha fazla fark edilmesini sağlıyor.

Musk’ın niyeti yanıtlardaki spam’i azaltmak olsa da, doğrulanmış hesapların zararlı bilgiler yayınlamayacağının garantisi yok. Bu hafta başında bir NBC News raporu, X’teki birçok doğrulanmış hesabın ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail’e askeri yardım olarak 8 milyar dolar ayırdığına dair yanlış haberler yayınladığını belirtti.

 

Daha fazla bülten için; 

OnePlus Watch 2’nin önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceği söyleniyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!