Asus NUC: En İyi Mini PC’ler, İnceleme ve Alışveriş Rehberi

Sıradaki içerik:

Asus NUC: En İyi Mini PC’ler, İnceleme ve Alışveriş Rehberi

e
sv

Xiaomi’nin yeni kablosuz kulaklıkları üst düzey ses teknolojisini süper havalı mermer bir tasarımla sunuyor

17 Ocak 2024 00:44

Xiaomi yoğun bir duyuru günü geçirdi; beş yeni telefonun lansmanının yanı sıra, yakın zamanda piyasaya sürülen kablosuz kulaklıkları Redmi Buds 5 Pro ve sadeleştirilmiş Redmi Buds 5’in dünya çapında satışa sunulacağını doğruladı.

AirPods’a benzeyen bu kulaklıkların hemen dikkat çeken özelliği, Redmi Buds 5 Pro’nun siyah ve beyaz modellerinde kulaklık saplarının mermer bir dokuya sahip olması. Kılıf da geçen yılki Redmi Buds Pro 4’e kıyasla güncellenmiş bir tasarıma sahip ve artık vegan deri dokulu.

Yükseltilmiş görünümlerine rağmen, tomurcuklar öncekilere benzer bir fiyattan satılıyor. Daha ucuz modellerin çoğunun yüksek çözünürlüklü codec’lere erişim sunmadığı göz önüne alındığında – orta fiyatlı Sony WF-C700N’ler bile buna sahip değil – Redmi Buds Pro 5, potansiyel olarak inanılmaz bir değer gibi görünüyor.

Xiaomi Redmi Buds’un özelliği nedir?

İlk olarak Kasım 2023’te piyasaya sürülen Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, esas olarak Çin ile sınırlı olması nedeniyle radarımızdan kaçtı. Ancak bu, teknik özelliklerinden etkilenmediğimiz anlamına gelmiyor.

En iyi AirPods’un aksine, Redmi Buds 5 Pro kayıpsız ses desteğine sahiptir (Apple, Vision Pro ile kullanıldığında bunu AirPods Pro 2’ye sunacağını söylemesine rağmen). Xiaomi, 24bit/96kHz’e kadar örnekleme hızı, AAC, SBC Bluetooth ve LHDC 5.0 ile temelde CD kalitesi olan LDAC’yi destekleyeceklerini söylüyor.

Honor Earbuds 3 Pro ve One Plus Buds Pro 2 gibi, 10 mm piezoelektrik seramik tweeter ve 11 mm dinamik sürücüden oluşan bir koaksiyel çift sürücü kurulumuna sahiptir. Deneyimlerimize göre, bu tür bir hoparlör sistemi özellikle zengin ve doyurucu ses kalitesi sunabilir, bu nedenle Redmi Buds 5 Pro ile aynı olup olmadığını duymaktan heyecan duyacağız.

Bu özelliklerin yanı sıra tomurcuklar Normal, Sesi Geliştir ve Ortam Seslerini Geliştir olmak üzere üç şeffaflık moduna sahip. Xiaomi ayrıca aktif gürültü engelleme özelliğinin Redmi Buds 4 Pro’dan üç kat daha iyi olacağının sözünü veriyor. Son olarak, kılıfla birlikte 38 saatlik inanılmaz güçlü pil ömrüyle (kulaklıklar tek şarjla 10 saat dayanıyor) Redmi Buds 5 Pro, en iyi kablosuz kulaklıkların çoğundan çok daha uzun süre dayanıyor – AirPods Pro 2 30 saati gösteriyor.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!