n11’in kupon alışverişinde son yenilik

Sıradaki içerik:

n11’in kupon alışverişinde son yenilik

e
sv

X videolar için Topluluk Notları’nı başlattı

06 Eylül 2023 17:31

Eskiden Twitter olarak bilinen sosyal ağ X, videolar için Topluluk Notları’nı tanıttı. Topluluk Notları, kitle kaynaklı moderasyon için mevcut bir programdır. Elon Musk’ın sahibi olduğu platform, katkıda bulunanların bir videoya ekledikleri notların, o videonun yer aldığı tüm gönderilerde görüneceğini duyurdu.

“Videolara yazılan notlar, eşleşen videoları içeren diğer gönderilerde otomatik olarak gösterilecek. Düzenlenmiş kliplere, yapay zeka tarafından oluşturulmuş videolara ve daha fazlasına içerik eklemenin son derece yüksek ölçeklenebilir bir yolu” dedi.

Uygun katılımcılar, bir klip hakkında not eklemek için “Bu gönderideki video hakkında ve bu videoyu içeren tüm gönderilerde görünmelidir” seçeneğini belirleyebilir.

Mayıs ayında şirket, insanların bir görselin göründüğü her yerde daha fazla bağlam elde edebilmesi için görseller için Topluluk Notlarını desteklemeye başladı. Lansman, Pentagon’a yönelik bir saldırı aldatmacasının ve ünlüler hakkında yanlış bilgiler içeren yapay zeka tarafından oluşturulmuş görsellerin yer aldığı reklamların platformda yayılmasının hemen ardından geldi.

Topluluk Notları geçen yıldan bu yana dünya çapında kullanılabiliyor. Zaman içinde X, daha fazla ülkeden katkıda bulunanların gönderilere bağlam eklemesi için destek ekledi. Şirket ayrıca, farklı gönderilerdeki en önemli katkıları vurgulamak için Hollandaca, Fransızca, Almanca ve İtalyanca gibi farklı dillerde yardımcı not hesapları ekledi. Geçtiğimiz ay, notlar içeren bir görselin platformda kaç kez göründüğünü gösteren bir sayaç da kullanıma sunuldu.

Ancak bu notlar her zaman yararlı ya da doğru olmayabiliyor. Bu haftanın başlarında Gizmodo, Logan Paul ve Nina Agdal hakkındaki bir söylentinin çürütülmesiyle ilgili olarak yayınlanan bir bağlantının bir porno videosuna yönlendirildiğini bildirdi. Şirket bu haberin yazıldığı sırada söz konusu linkle ilgili herhangi bir işlem yapmamıştı.

 

Daha fazla bülten için; 

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!