Spider-Man 2 PS5 Çıkış Tarihi, Oynanışı Ve Son Gelişmeler

Sıradaki içerik:

Spider-Man 2 PS5 Çıkış Tarihi, Oynanışı Ve Son Gelişmeler

e
sv

X, kullanıcıların biyometrik verilerinin yanı sıra eğitim ve iş geçmişlerini de toplamayı planlıyor

01 Eylül 2023 04:02

Daha önce Twitter olarak bilinen X, tespit edilen yeni gizlilik politikasına göre kullanıcıların biyometrik verilerini toplamaya başlayacak. Politikada ayrıca şirketin kullanıcıların iş ve eğitim geçmişlerini de toplamak istediği belirtiliyor. Sayfadaki değişikliğin 29 Eylül’de yürürlüğe gireceği belirtiliyor.

Güncellenen politikada “İzninize bağlı olarak, biyometrik bilgilerinizi güvenlik, emniyet ve tanımlama amacıyla toplayabilir ve kullanabiliriz” deniyor. X biyometrik bilgilerle neyi kastettiğini belirtmemiş olsa da, bu bilgiler genellikle kişinin yüzü ya da parmak izi gibi fiziksel özelliklerini tanımlamak için kullanılıyor. X ayrıca bu bilgileri nasıl toplamayı planladığı konusunda da herhangi bir ayrıntı vermedi.

Şirket verdiği bilgide, biyometrinin premium kullanıcılar için olduğunu ve onlara bir doğrulama katmanı eklemek için devlet kimliklerini ve bir görüntü gönderme seçeneği sunacağını söyledi. Haberlere göre, biyometrik veriler eşleştirme amacıyla hem kimlikten hem de görüntüden çıkarılabilir.

X’in yaptığı açıklamada, “Bu ayrıca, isteyenler için, devlet tarafından verilen kimliklerini işleyerek bir hesabı gerçek bir kişiye bağlamamıza yardımcı olacak” dedi. “Bu aynı zamanda X’in taklit girişimleriyle mücadele etmesine ve platformu daha güvenli hale getirmesine yardımcı olacak.”

Sosyal ağ, geçtiğimiz ay X’in Illinois sakinlerinin yüz taramaları da dahil olmak üzere biyometrik verilerini izinsiz olarak haksız yere yakaladığı, sakladığı ve kullandığı iddiasıyla önerilen bir toplu davada yer aldı. Dava, X’in “yüz içeren her fotoğrafta biyometrik tanımlayıcılarını topladığı veya sakladığı” konusunda “bireyleri yeterince bilgilendirmediğini” iddia ediyor.

Biyometrik bilgilerle ilgili yeni değişikliklere ek olarak, X’in güncellenmiş politikası, kullanıcıların istihdam ve eğitim geçmişini de depolamaya başlayacağını söylüyor.

Güncellenen politikada, “Kişisel bilgilerinizi (istihdam geçmişiniz, eğitim geçmişiniz, istihdam tercihleriniz, becerileriniz ve yetenekleriniz, iş arama faaliyetiniz ve katılımınız gibi) sizin için potansiyel işler önermek, bir işe başvurduğunuzda potansiyel işverenlerle paylaşmak, işverenlerin potansiyel adayları bulmasını sağlamak ve size daha alakalı reklamlar göstermek için toplayabilir ve kullanabiliriz” deniyor.

Bu hamle, X’in platformdaki doğrulanmış kuruluşların profillerinde iş ilanları yayınlamasına olanak tanıyan beta özelliği ile bağlantılı görünüyor. Sosyal medya devi ayrıca resmi bir @XHiring hesabı da oluşturdu. İşe alım girişimi Musk’ın X’i bir “her şey uygulaması” haline getirme planlarının bir parçası.

 

 Daha fazla bülten için;

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!