Yapay zeka olmadan animasyon film estetiğine sahip eğlenceli bir kamera olan Cinemin hakkında bilgiler

Sıradaki içerik:

Yapay zeka olmadan animasyon film estetiğine sahip eğlenceli bir kamera olan Cinemin hakkında bilgiler

e
sv

Windows Kullanıcıları Bu Önemli Güvenlik Aracının Yakında Kaldırılacağı Konusunda Uyarıldı

05 Eylül 2023 00:06

 

Microsoft, kullanıcıları TLS 1.0 ve TLS 1.1’in gelecekteki Windows işletim sistemlerinde (OS) devre dışı bırakılacağı konusunda uyardı. TLS ya da diğer adıyla Transport Layer Security, sunucular ve istemciler arasındaki iletişimi şifreleyen yirmi yıllık bir internet protokolüdür.

Çeşitli sorunlarla gölgelenen protokol, İnternet Mühendisliği Görev Gücü’nün (IETF) bir sonraki büyük yineleme olan TLS 1.3’ü onaylamasıyla 2018’de güncellendi.

Şimdi Microsoft, kullanıcılarına bu ay yayınlanacak olan Windows 11 Insider Preview Build’de TLS 1.0 ve 1.1’in varsayılan olarak devre dışı bırakılacağını hatırlatıyor.

TLS 1.0 ve 1.1
“Bu değişiklik yalnızca hem istemci hem de sunucu sürümleri olmak üzere gelecekteki yeni Windows işletim sistemleri için geçerlidir. Halihazırda piyasaya sürülmüş olan Windows sürümleri bu değişiklikten etkilenmeyecektir.” Microsoft mesaj merkezindeki yeni bir duyuru.”
“Eylül 2023’te başlayacak Windows 11 Insider Preview sürümlerinde TLS 1.0 ve 1.1 sürümleri varsayılan olarak devre dışı bırakılacaktır. Uyumluluğu sürdürmesi gereken kullanıcılar için TLS 1.0 veya TLS 1.1’i yeniden etkinleştirme seçeneği bulunmaktadır.”

Microsoft, ortalama bir ev kullanıcısının güncellemeyle ilgili herhangi bir sorun yaşamasını beklemiyor. Ancak kurumsal kullanıcıların daha dikkatli davranmaları ve tüm uygulamalarının amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadığını görmek için testler yapmaları gerekecek. Microsoft, bozulan uygulamaların devre dışı bırakılacağını ve Olay 36871 kullanılarak Windows Olay Günlüğü’nde etiketleneceğini açıkladı. Yöneticiler Windows Kayıt Defteri aracılığıyla eski sürümleri yeniden etkinleştirebilecekler, ancak Microsoft bunu önermiyor ve yalnızca mutlak son yöntem olarak kullanılması gerektiğini belirtiyor.

BleepingComputer, 2018 yılında Microsoft, Google, Apple ve Mozilla’nın H1 2020’den itibaren TLS protokollerini aşamalı olarak kaldırmaya başlayacaklarını söylediklerini hatırlatıyor. Ağustos 2020’de, Windows 10 Insider derlemesi kullanıcıları TLS 1.3’ün varsayılan olarak açıldığını görebilirler.

 

Daha fazla haber için;

ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition Teknoloji ve sokak modasını buluşturan tasarım

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!