YouTube Akıllı TV’lerde Daha Az Reklam Yayınlayacak

Sıradaki içerik:

YouTube Akıllı TV’lerde Daha Az Reklam Yayınlayacak

e
sv

MSI Windows 11’in Mavi Ekran Sorunu Çözdü!

07 Eylül 2023 21:14

MSI, geçtiğimiz ay Intel 700 ve 600 Serisi anakartlarında ortaya çıkan Windows 11 Mavi Ekran (BSOD) hatasını düzeltmek için güncellemeler yayınlamaya başladı.

The Verge’ün haberine göre MSI, “sorunun temel nedeninin Intel Hybrid Architecture’ın firmware ayarı olduğunu” belirterek sorunu bulduğunu ve şimdi düzelttiğini doğruladı. BSOD’nin yalnızca en son Windows 11 ve Windows 10 güncellemelerine sahip Intel’in 13. Nesil Core i9 işlemcilerini etkilediği ve MSI tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile engellenmesi gerektiği söyleniyor.

 

MSI, “Gelecek olan yeni BIOS, Intel CPU uCode üzerinde bir güncelleme içerecek ve bu da ‘UNSUPPORTED_PROCESSOR’ sorunlarıyla ilgili daha fazla mesaj gelmesini önleyecektir.” açıklamasında bulundu.

Hata ilk rapor edildiğinde, Microsoft bunun kesinlikle bir donanım sorunu olduğunu ve teknoloji deviyle hiçbir ilgisi olmadığını belirtmekte gecikmedi. Bu durum bazı kaşları kaldırsa da (bizimki de dahil), Intel o zamandan beri sorunun muhtemelen hatalı bir mikro kod güncellemesinden kaynaklandığını kabul etti.
Bu, MSI kullanıcılarının rahat bir nefes almasını sağlamalıdır, çünkü o korkunç, uğursuz mavi ekranı görmekten daha korkutucu bir şey yoktur. Modelinizin mevcut güncellemeler listesinde olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, güncelleme sayfasına gidebilir ve anakart modelleri tablosuna ve düzeltme için farklı bağlantılara gidebilirsiniz.

Güncelleme şimdilik sadece Intel 700 ve 600 serisi anakartları hedefliyor, ancak önümüzdeki haftalarda diğer modellere de genişletilecek.

 

Daha fazla haber için;

n11’in kupon alışverişinde son yenilik

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!