Teknoloji patronları AI bilgisayarları hayata geçirmek için çırpınıyor 

Sıradaki içerik:

Teknoloji patronları AI bilgisayarları hayata geçirmek için çırpınıyor 

e
sv

Windows 11, renk yönetimini daha kolay hale getirmeyi hedefliyor

13 Şubat 2024 12:08

Microsoft, bilgisayarınız için renk profillerini seçmeyi kolaylaştıracak yeni bir renk yönetim paneli yayınlamayı planlıyor. Yeni renk ayarları, oyunların ekranda daha canlı bir şekilde ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Bu yenilikler, dijital sanatçılar ve fotoğrafçıların eserlerini köklü şekilde değiştirerek eserlere yeni bir soluk getirebilir veya mahvedebilir.

VideoCardz’e göre, bu değişiklik Windows Insider programının en son Insider Preview Build 26052 sürümünde fark edildi.

Bu sürümde ortaya çıkan yeni renk yönetimi paneli, modern Windows 11 estetiğine uygun olarak güncellenerek ana ayarlar menüsüne taşınmıştı. Bu değişiklik kullanımı daha pratik bir hale getirdi. Eski renk yönetimi menüsü, Windows Kontrol Paneli 26052 sürümünde kaldırılmıştı.

Daha iyi kontrol seçenekleri

Renk yönetim panelindeki bu değişim, ofis çalışanları veya öğrencileri doğrudan etkileyemeyebilir. Fakat monitörlerden daha iyi performans bekleyen diğer kullanıcılar için harika bir haber niteliği taşıyor.

Bu yenilik Windows kullanıcıları için büyük bir heyecan yaratsa da henüz kullanıcıların erişimine sunulmadı. Yenilikleri önceden deneyimlemek için Windows Insider programına katılmanız gerekiyor. Katılım sağlamak için ise kayıt işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Kayıt işlemini gerçekleştirip giriş yaptıktan sonra, genel ayarlar menüsüne girip ekran bölümüne tıklayarak, “Renk Yönetimi’’ seçeneğini aktifleştirmeniz yeterli olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!